Lech Poznań przegrywa po raz trzeci. Pogoń wyprzedza Kolejorza. Porażka na własne życzenie

Lech Poznań do przerwy bezbramkowo remisował z Lechią Gdańsk. W drugiej połowie dał się zaskoczyć gościom po stałym fragmencie i zanotował trzecią porazkę w tym sezonie. Przemysław Świderski
Lech Poznań przegrał w Gdańsku w bardzo podobny sposób jak w Białymstoku. Był zespołem lepszym, lepiej zorganizowanym, miał zdecydowanie więcej sytuacji, ale popełnił jeden kosztowny błąd w samej końcówce meczu i wyjechał z Trójmiasta bez punktów. Nieobstawiony w polu karnym w 87. min. Filip Koperski wykorzystał okazję i dał wygraną gospodarzom. Porażka w Gdańsku oznacza, że po 19 kolejkach przewodzenia w PKO Ekstraklasie. Kolejorz stracił pozycje lidera na rzecz Pogoni, z którą w sobotę o godz. 15 zagra bezpośredni mecz.

Gra Lecha Poznań w pierwszej połowie naprawdę mogła się podobać. Widać było pomysł na rozmontowanie obrony Lechii. Goście atakowali z rozmachem skrzydłami, próbowali przedzierać się pod bramkę Dusana Kuciaka środkiem boiska, brakowało podopiecznym Macieja Skorży tylko przysłowiowej "kropki nad i" w postaci gola.

"Wokół Bułgarskiej" po trzeciej porażce Lecha Poznań w tym sezonie:

od 16 lat

A okazji na objęcie prowadzenia lechitom na pewno nie brakowało. Już na początku Dawid Kownacki trafił w bramkarza Lechii, choć po chwili arbiter odgwizdał spalonego. W 10 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Lubomir Satka, ale trafił tylko w poprzeczkę. Do piłki dopadł Antonio Milić i niestety przy próbie dobitki trochę przeszkodził mu Bartosz Salamon. W efekcie Chorwat strzelił kolanem i niecelnie.

Aktywny był Kristoffer Velde. Norweg sprawdził refleks Kuciaka strzałem z dystansu.

Lechia dopiero po kwadransie przedarła się w okolice pola karnego Kolejorza, lecz nie potrafiła poważniej zagrozić bramce Bednarka. Kolejne okazje miał natomiast Kolejorz. W 21. min. dobrą akcję przeprowadził lewą stroną Jakub Kamiński. Zagrał do Pedro Rebocho, a ten oddał mocny strzał, który ponownie wybronił Dusan Kuciak. Z dystansu próbował uderzać też Jesper Karlstroem. Skończyło się jednak tylko na rzucie rożnym.

Potem Dani Ramirez, zastępujący Amarala, zdecydował się na indywidualną akcję, ale w decydującym momencie źle zagrał do Jakuba Kamińskiego. Hiszpan bardzo się starał, ale niestety podjął przed przerwą kilka złych decyzji.

Zobacz zdjęcia z meczu:

Nawałnicę Kolejorza przerwał...pirotechniczny pokaz kibiców Lechii. Arbiter przerwał mecz na prawie 7 minut, a po tej pauzie lechici zmarnowali dwa dobrze zapowiadające się ataki.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Lech nadal dominował, ale swojej przewagi nie potrafił udokumentować na tablicy wyników. Po rzucie rożnym Lechia była bliska strzelenia sobie samobójczego gola. Kuciaka zatrudnił groźnym strzałem z dystansu Dawid Kownacki. Okazje miał też Velde, lecz nie wiedzieć czemu podał piłkę bramkarzowi Lechii.

Po kwadransie "obudziła się" Lechia, której trener dokonał aż trzech zmian.

Lechowi też ewidentnie przydałby się jakiś impuls z drugiej linii, ale Skorża zdecydował się na wprowadzenie Amarala i Ba Louy dopiero w 64 minucie, gdy gospodarze wyraźnie się już rozkręcili.

Portugalczyk jednak szybko pokazał swoją jakość. W 69 min bardzo ładnie zagrał do Kamińskiego, ale ten w dobrej sytuacji strzelił w nogę Kuciaka. Kilkadziesiąt sekund później po jego akcji z Kownackim, Kamiński trafił już do siatki, ale okazało się, że "Kownaś" jest na minimalnym spalonym. Potem jak z armaty huknął Radosław Murawski, ale minimalnie niecelnie. Gospodarze też nie rezygnowali. Strzał Sezonienki był za słaby, by zaskoczyć Bednarka.

Lech Poznań nie był gorszy, a przegrywa z Lechią Gdańsk 0:1....

Na stadionie przy Bułgarskiej w czwartek, 17 lutego rozpoczął się proces wymiany murawy. Na sam początek trwa operacja ściągania trawy, która pierwotnie miała rozpocząć się w niedzielę, ale zostało to przyspieszone. Klub wybrał ten moment, bo następny mecz ligowy Lecha Poznań odbędzie się dopiero 6 marca z Rakowem Częstochowa i wtedy murawa ma być gotowa. Decyzja o wymianie płyty została podjęta na początku roku, a celem klubu było maksymalne zwiększenie szans swojej drużyny na własnym stadionie. Wymiana płyty kosztować będzie ok. 450 tysięcy złotych.Przejdź dalej ---->Grzegorz Wojtkowiak, były piłkarz Lechii Gdańsk i Lecha Poznań przed starciem obu drużyn:<iframe src="https://www.tvp.pl/shared/details.php?copy_id=58591929&object_id=58591621&autoplay=true&is_muted=false&allowfullscreen=true&template=external-embed/video/iframe-video-embed.html" &show_text=false&width=700&t=0" width="700" height="393" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Lech Poznań rozpoczął wymianę murawy na stadionie przy Bułga...