Matt Dusk zaśpiewa lubiane standardy

  Matt Dusk zaśpiewa lubiane standardy

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Matt Dusk zaśpiewa w poniedziałek wiele lubianych standardów

  Matt Dusk zaśpiewa w poniedziałek wiele lubianych standardów ©Łukasz Gdak

  W poniedziałek w Sali Ziemi w Poznaniu zaśpiewa Matt Dusk
  Matt Dusk zaśpiewa w poniedziałek wiele lubianych standardów

  Matt Dusk zaśpiewa w poniedziałek wiele lubianych standardów ©Łukasz Gdak

  To już w poniedziałek w poznańskiej Sali Ziemi zaśpiewa popularny kanadyjski wokalista Matt Dusk. W programie koncertu znajdą się zarówno piosenki z płyt „Good News” i „My Funny Valentine”, jak również nowe aranżacje przebojów Franka Sinatry, grupy Queen, Jamesa Taylora i artystów z kręgu wytwórni Motown.

  Matt Dusk jest absolwentem St. Michael’s Choir School. Studiował również na Uniwersytecie w Yorku pod okiem jazzowej legendy fortepianu - Oscara Petersona.
  Uważany jest za eksperta w dziedzinie interpretacji standardów. Dwanaście lat temu ukazał się jego pierwszy album „Two Shots”. Kolejnym krążkiem był wydany w roku 2007 album „Back In Town”. Sporą popularność przyniosły artyście płyty „Good News” i „My Funny Valentine The Chet Baker Songbook”. W nagraniu tej ostatniej uczestniczyła m.in. Edyta Górniak. Natomiast miniony rok to płyta „Just A Two of Us” nagrana z Margaret. Zawiera m.in. takie standardy jak „Something Stupid”, „Your Kiss Is On My List” czy „Girl From Ipanema”.

  Matt Dusk przyznaje, że chętnie współpracuje z innymi artystami, bo mają oni wiele pomysłów i może się od nich uczyć. Współpraca z drugą osobą jest dla Matta zawsze ważnym doświadczeniem. Z Polską artystę wiążą nie tylko sprawy zawodowe, ale i prywatne. Jego żoną jest Julita Borko.  Matt Dusk, Sala Ziemi (ul. Głogowska 14, wejście od ul. Śniadeckich), 4 kwietnia, godzina 19, bilety: 100-190 zł

  m.zaradniak@glos.com


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo