Mecz Lech Poznań - Stjarnan FC: Oceniamy grę lechitów

Krzysztof Lekowski
Mecz Lech Poznań - Stjarnan FC: Oceniamy grę lechitów Maciej Urbanowski
Lech Poznań zremisował w czwartek w Poznaniu z islandzkim UMF Stjarnan 0:0 w rewanżowym meczu 3. rundy eliminacyjnej piłkarskiej Ligi Europejskiej. W pierwszym meczu zwyciężył UMF Stjarnan 1:0 i awansował do kolejnej rundy. Oceniamy grę lechitów w skali od 1 do 5. Zobacz!

Krzysztof Kotorowski - 4
Przez blisko pół godziny był kompletnie bezrobotny. W 30. minucie strzałem z dystansu próbował go zaskoczyć Atli Johansson. Doświadczony golkiper Kolejorza nie miał jednak problemów z wybronieniem tego uderzenia.

Tomasz Kędziora - 3
Bardzo dobrze włączał się do akcji ofensywnych Lecha, jednak często jego dośrodkowania pozostawiały wiele do życzenia.

Hubert Wołąkiewicz - 4
Kapitan lechitów zagrał na przyzwoitym poziomie. W czwartek można było na niego liczyć. Ze swoich obowiązków wywiązywał się bez zarzutu.

Marcin Kamiński - 4
Przez pierwsze kilkadziesiat minut przezentował się w miarę dobrze. Wygrywał pojedynki główkowe, przerywał akcje gości. W 66. minucie nie ustrzegł się jednak błędu, po którym Stjarnan mógł wyjść na prowadzenie. Na szczęście uratował go Kotorowski.

Luis Henriquez - 3
Przez cały mecz więcej go było widać w ataku niż obronie, ale to nie znaczy, że w defensywie robił kardynalne błędy. Jego starania na nic się zdały.

Łukasz Trałka - 3
Człowiek od czarnej roboty miewał już lepsze występy. Przerywanie akcji wychodziło mu lepiej niż dogrywanie piłek do lepiej ustawionych kolegów. W jego ruchach brakowało tego „czegoś”.

Darko Jevtić - 4
Grał z dużym poświęceniem, nie bał się cofnąć, kiedy trzeba było ostro zaatakować rywala. Był konstruktorem przy wielu akcjach Kolejorza, ale jego wysiłki często były marnowane przez kolegów z drużyny. Ocenę ze pewnością zaniżają jego niecelne strzały.
Muhammed Keita – 3
Z pewnością nie był to jego dzień. Próbował, ale praktycznie nic mu nie wychodziło. Nic zatem dziwnego, że przy zmianie żegnały go gwizdy.

Szymon Pawłowski - 2
Początek meczu zdecydowanie należał do niego. Robił z rywalami co chciał. Jednak z minuty na minutę grał już tylko gorzej.

Kasper Hamalainen - 3
To był bardzo słaby mecz w wykonaniu Fina. Niczym się nie wyróżnił. Nie dziwi zatem fakt, że trener Mariusz Rumak zdecydował się go zmienić kilka minut po przerwie. Być może wpływ na to miał uraz Hamalainena, którego nabawił się podczas meczu z Wisłą Kraków.

Vojo Ubiparip - 2
Gdyby był bardziej skuteczny to Lech już po 10 minutach mógłby prowadzić nawet 3:0. Po zmianie stron kompletnie niewidoczny.

Zmiennicy:

Łukasz Teodorczyk – 3
Kiedy trener Rumak wpuszczał go na boisko wydawało się, że bramka dla Lecha to tylko kwestia czasu. Starał się i tyle na jego temat...

Gergo Lovrencsics - 3
Po wejściu na boisko bardzo aktywny na boisku: biegał, walczył, podawał, ale też strzelał. Niestety nic konstruktywnego z tego nie wyszło.

Dawid Kownacki - 3
Jego wejście na boisko nie wiele wniosło w grę Lecha. Nie można mieć do niego pretensji, bo trudno oczekiwać, że w każdym meczu będzie zbawcą poznańskiej drużyny.