Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nauka spotka się ze sztuką! Już w ten weekend Art & Sience Lab

Emilia Ratajczak
Emilia Ratajczak
pexels/zdjęcie ilustracyjne
Art & Sience Lab to jedyne takie wydarzenia w Polsce. Elżbieta Kopińska, prezeska fundacji, zachęca, by uczestniczyli w nim wszyscy ci, którzy interesują się sztuką, nauką oraz nowymi technologiami. - Widzimy tu przestrzeń do integracji naukowców i artystów - mówi.

Art & Sience Lab to seria spotkań, warsztatów oraz wykładów, dotyczących łączenia praktyk artystycznych, technologicznych i naukowych. Już w tym tygodniu rozpocznie się weekendowy cykl, podczas którego osoby występujące poruszą tematykę związaną ze stosowaniem immersyjnych technologii multimedialnych, AI, interaktywności czy realizacji praktyk badawczo-artystycznych i ich adaptacji w procesie twórczym i artystycznym. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

- Dzisiaj skupimy się nie na badaniach i naukowcach, ale na Fundacji Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk. Funkcjonuje ona już od 5 lat i zajmuje się tym wszystkim, w czym chcielibyśmy uczestniczyć, a co niekoniecznie jest związane z badaniami naukowymi

- mówił na konferencji prasowej zapowiadającej cykl wydarzeń Marek Figlerowicz, dyrektor Instytutu ICHB PAN oraz przewodniczący rady Fundacji ICHB PAN.

Co nas czeka na Art & Sience Lab?

Pierwszy cykl, 9 i 10 września, dotyczył będzie adaptacji technologii multimedialnych w procesie tworzenia immersyjnych instalacji audiowizualnych. W całości został przygotowany przez Jana Skorupę, inicjatora projektu, oraz Pawła Sołoduchę z laboratorium Art & Science PSNC Future Labs.

Drugi cykl, 23 i 24 września, skupi się na adaptacji technologii cyfrowych i ich wykorzystania na gruncie sztuki. Tomasz Pasternak opowie o NFT i web 3.0, a Aleksandra Skowrońska o organizacji społecznej, politycznej oraz ekonomicznej w przekształcającym się obrazie technologiczno-kulturowym.

Trzeci natomiast dotyczył będzie realizacji praktyk badawczo-artystycznych. Tam między innymi pojawi się Karolina Żyniewicz, która opowie o swoim artystycznym researchu w kontekście autorskiej idei przemateriawienia.

Prezeska Fundacji: Nie ma drugiego takiego wydarzenia

Na udział w wydarzeniach zaprasza prezeska Fundacji Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, Elżbieta Kopińska.

- Jest to wyjątkowe wydarzenie, które skupi część naukowców i część artystów. Z takiego połączenia mogą wyjść niesamowite rzeczy. Zapraszamy wszystkie osoby, które interesują się sztuką, nauką oraz nowymi technologiami. Myślimy, że w ten sposób zapewnimy podwaliny tego, by nauka mogła się ze sztuką przenikać, oddziaływać na siebie oraz wprowadzać nowe rozwiązania

- mówi Kopińska.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

W Poznaniu jest wiele miejsc godnych odwiedzenia. Przedstawiamy muzea, które można zwiedzić za darmo. Przejdź do galerii --->

Te muzea w Poznaniu zwiedzisz za darmo. Zobacz, gdzie warto ...

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski