Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nocna akcja strażaków z gminy Gołuchów. Znaleziono zbiorniki z odpadami chemicznymi w Kościelnej Wsi

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Odpady chemiczne w Kościelnej Wsi. Nocna akcja strażaków. Znaleziono zbiorniki z odpadami chemicznymi w Kościelnej Wsi
Odpady chemiczne w Kościelnej Wsi. Nocna akcja strażaków. Znaleziono zbiorniki z odpadami chemicznymi w Kościelnej Wsi KP PSP Pleszew
Nielegalne składowisko odpadów chemicznych odkryto w powiecie pleszewskim. W Kościelnej Wsi porzucono plastikowe zbiorniki z zawartością chemiczną – są to prawdopodobnie pochodne farb i rozpuszczalniki.

Nielegalne składowisko odpadów chemicznych

To już kolejna w ostatnich miesiącach w naszym regionie interwencja straży pożarnej i policji w sprawie ujawnienia zbiorników z odpadami chemicznymi. Tym razem porzucono je na terenie Kościelnej Wsi. Strażacy o podejrzanych zbiornikach znajdujących się na polach w okolicy ul. Łęgowej w Kościelnej Wsi zostali powiadomieni 3 lutego po godzinie 23.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na ul. Łęgowej znajduje się kilkanaście pojemników z nieznaną substancją. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG w Pleszewie, JRG nr 1 z Kalisza, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Ekologiczno – Chemicznego z Ostrowa Wlkp. oraz OSP z Gołuchowa – mówi kpt. Paweł Mimier z KP PSP w Pleszewie.

Czytaj też:

Odpady chemiczne w Kościelnej Wsi

Na miejsce zadysponowano straż pożarną z Pleszewa, Kalisza i Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim. Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wygrodzili teren wokół znajdujących się pojemników. Ustalono, że na polu porzucono łącznie 20 pojemników z odpadami chemicznymi różnej wielkości.

- Łącznie znajdowało się w nich ok. 200 litrów nieznanej substancji. Dalsze działania polegały na tym, że została pobrana próbka z tych pojemników i poddana analizie – relacjonuje Paweł Mimier.

Okazało się, że w pojemnikach znajduje się mieszanina farb, rozpuszczalników i wody.

Źródło: pleszew.naszemiasto.pl

Tylko pozornie sortowanie śmieci jest łatwe. Podział na odpady organiczne, tworzywa sztuczne i metal, papier, szkło oraz odpady zmieszane (plus niebezpieczne, które należy odstawiać do punktu selektywnej zbiórki odpadów) nie jest wcale oczywisty. To, co wydaje się papierem, nie zawsze powinno trafić do pojemnika na makulaturę. Wiele rodzajów szkła nie nadaje się do recyclingu. Niemało jest opakowań, w przypadku których jeden pojemnik to za mało. Sprawdź, jak wyrzucać wątpliwe odpady. Zobacz--->

Te śmieci sprawiają największe kłopoty przy segregacji - nie...

Na terenie aglomeracji poznańskiej od 1 września 2020 roku obowiązują nowe zasady w systemie gospodarowania odpadami. Segregacja śmieci jest teraz obowiązkowa dla wszystkich mieszkańców. Zwiększono też liczbę typów odpadów, które można wrzucić do żółtego pojemnika na metale i tworzywa sztuczne. Wśród nich są opakowania po dezodorantach w aerozolach czy czysty styropian opakowaniowy. Sprawdź, jak prawidłowo segregować odpady w Poznaniu i w aglomeracji poznańskiej.Sprawdź, jak prawidłowo segregować odpady w Poznaniu i w aglomeracji poznańskiej ---->

Nowe zasady segregacji śmieci w Poznaniu i aglomeracji. Spra...

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski