Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Osobiste alarmy dla seniorów będą rozdawane w punkcie szczepień na MTP. Mają one chronić osoby starsze

Anastazja Bezduszna
Anastazja Bezduszna
Tysiąc osobistych alarmów w postaci breloka do kluczy trafi do poznańskich seniorek i seniorów. To pomysł straży miejskiej, która razem z Poznańskim Centrum Świadczeń chce w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców miasta.
Tysiąc osobistych alarmów w postaci breloka do kluczy trafi do poznańskich seniorek i seniorów. To pomysł straży miejskiej, która razem z Poznańskim Centrum Świadczeń chce w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców miasta. poznan.pl
Kolejny pomysł na powiększenie bezpieczeństwa seniorów ma straż miejska oraz Poznańskie Centrum Świadczeń. Alarmy osobiste, które wyglądają jak brelok do kluczy przy aktywacji będą emitować głośny sygnał dźwiękowy. Ma to zwróci uwagę przechodniów i odstraszyć potencjalnego agresora. Dla poznańskich seniorów przygotowano około tysiąca takich gadżetów.

Jak podaje Miasto Poznań, alarmy będą rozdawane jeszcze w lutym, w pierwszej kolejności w punkcie szczepień na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

- Mamy nadzieję, że nasi poznańscy seniorzy dzięki temu skromnemu gadżetowi, jakim jest alarm kieszonkowy, będą mogli poczuć się bardziej bezpieczni - mówi Anna Nowaczyk z poznańskiej straży miejskiej. - Warto także dodać, że brelok jest na tyle głośny po wyjęciu zawleczki, że może służyć także do wezwania pomocy, kiedy np. osoba starsza źle się poczuje. Życzymy zdrowia naszym seniorom i seniorkom.

Czytaj też

Gadżety są uzupełnieniem realizowanego aktualnie przez straż miejską programu "Seniorzy - bezpieczeństwo osobiste". To jeden z tematów, o których rozmawiają z poznaniakami powyżej 60. roku życia strażnicy z zespołu profilaktyki.

Czytaj też

Przypominamy, że policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych, udzielają informacji na temat niebezpieczeństw, z jakimi starsi mieszkańcy miasta mogą spotkać się w codziennym życiu. Dyżury odbywają się w każdy wtorek w godz. 12.00-14.00 pod numerem tel. 887 666 508.

Szczepionka czeka na pana Stanisława. 850 kilometrów od jego domu. Zobacz wideo:

Zdarzają się choroby o tak niezwykłych objawach, że trudno uwierzyć, aby były prawdziwe. Niestety, dziwne, rzadkie choroby często okazują się nieuleczalne, a chorującym na nie osoby utrudnia normalne funkcjonowanie wśród innych ludzi, którzy o ich chorobach nigdy nie słyszeli.Zobacz w galerii najdziwniejsze choroby w historii medycyny ---->

Najdziwniejsze choroby w historii medycyny i ich niezwykłe o...

Już niebawem w Polsce zaszczepić się na koronawirusa będą mogły osoby powyżej 80. roku życia. Po nich kolejno ruszą szczepienia populacyjne, które będą odbywać się zgodnie z poszczególnymi etapami Narodowego Programu Szczepień. Obecnie wciąż szczepieni są jedynie medycy i pracownicy placówek medycznych. We wtorek, 19 stycznia licznik już zaszczepionych osób osiągnął około pół miliona. Niestety, w przypadku 164 osób pojawiły się niepożądane odczyny poszczepienne, czyli tzw. NOP. Sprawdź w galerii, jakie działania niepożądane i skutki uboczne mogą wywoływać szczepionki na koronawirusa i jak często pojawiały się one podczas testowania szczepionek Pfizera i Moderny.Zobacz możliwe skutki uboczne szczepionek ---->

Takie są możliwe skutki uboczne i działania niepożądane szcz...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski