Piłka nożna III liga: Mnóstwo bramek, Wda liderem

Krzysztof Maciejewski
Środowa 2. kolejka rozgrywek kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarskiej trzeciej ligi sezonu 2012/2013 przyniosła wiele bramek, niespodzianki, a zespoły z Wielkopolski grały ze zmiennym szczęściem. Na czele tabeli znalazła się Wda Świecie nad Wisłą. Sześć punktów mają także Ostrovia oraz Cuiavia Inowrocław.

Nowy przodownik wysoko pokonał na własnym stadionie Unię Swarzędz 4:1. Losy meczu rozstrzygnęły się na początku, bo w szóstej minucie gospodarz prowadzili 2:0.

Skutecznością zaimponowali piłkarze GKS Dopiewo, którzy rozgromili Noteciankę Pakość 6:0, już po niespełna kwadransie prowadząc 2:0. Już trzy bramki ma w nowym sezonie na koncie pozyskany z Sokoła Kleczew Jacek Kopaniarz. Trzy gole strzelił już także Maciej Stawiński z Ostrovii.

Zupełnie nie udał się trzecioligowy debiut drużynie Lubońskiego KS Fogo. Zespół trenera Marcina Drajera, który był rewelacją Pucharu Polski, a w sobotę przez godzinę stawiał opór Wiśle Kraków, zapłacił za wysiłek włożony w spotkanie pucharowe, niespodziewanie przegrywając przed własną widownią z innym beniaminkiem Unią Solec Kujawski 0:2. Obydwie bramki goście zdobyli z rzutów karnych. Zespoły kończyły spotkanie w osłabionych składach. W 38. minucie czerwoną kartką ukaranych został Szymon Raczyński (Unia), a w 52. minucie Mieszko Pytlak.

Jedynym zespołem z dwoma porażkami jest prowadzony przez Damiana Łukasika Górnik Konin.

2. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Luboński KS Fogo - Unia Solec Kujawski 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Michał Murach (20-karny), 0:2 Krzysztof Szkaradek (52-karny)
GKS Dopiewo - Notecianka Pakość 6:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Jacek Kopaniarz (4), 2:0 Michał Chmilecki (14-karny), 3:0 Kopaniarz (41), 4:0 Sebastian Polody (68), 5:0 Maciej Waskowski (85), 6:0 Filip Trębacz (89)
Wda Świecie - Unia Swarzędz 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Wenerski (3-karny), 2:0 Daniel Grzywaczewski (6), 3:0 Łukasz Sobkowski (73), 4:0 Bartosz Czerwiński (88), 4:1 Mateusz Świergiel (90)
Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Pogoń Mogilno 4:1 (1:1)
Bramki 0:1 Jarosław Plewa (4), 1:1 Maciej Stawiński (42), 2:1 Stawiński (59), 3:1 Marek Szymanowski (84), 4:1 Krzysztof Gościniak (90)
Nielba Wągrowiec - Sokół Kleczew 3:3 (2:1)
Bramki: 0:1 Łukasz Urban (9), 1:1 Łukasz Spławski (28), 2:1 Paweł Nawrocki (32), 2:2 Mikołaj Pingot (66), 3:2 Dawid Jasiński (68-karny), 3:3 Pingot (90)
Cuiavia Inowrocław - Górnik Konin 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Dawid Janicki (33), 2:0 Janicki (40)
Piast Kobylin - Lubuszanin Trzcianka 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Daniel Popiołek (33), 0:2 Paweł Wicher (56), 1:2 Krzysztof Kendzia (59)
Polonia 1912 Leszno - Polonia Środa Wielkopolska 0:0