Piłkarska trzecia liga. Rezerwy Kolejorza powiększają przewagę, świetna passa Sokoła Kleczew

Krzysztof Maciejewski
W trzeciej lidze, przynajmniej na czele, bez zmian. Prowadzący w tabeli Lech II Poznań odniósł ósme zwycięstwo w sezonie, umacniając się w fotelu lidera. Tym razem podopieczni Patryka Kniata pokonali we Wronkach trzeci dotychczas Start Warlubie 1:0. Trzy punkty zapewniła rezerwom Kolejorza bramka Dariusza Formelli.

Trwa świetna passa Sokoła Kleczew. Zespół trenera Tomasza Mazurkiewicza po fatalnym początku rozgrywek wygrał po raz szósty z rzędu i już awansował na trzecią pozycję. W 10. kolejce kleczewianie srogo zrewanżowali się drużynie GKS Dopiewo za wiosenną porażkę, która pozbawiła ich awansu do drugiej ligi, wygrywając w Dopiewie aż 6:0. Gospodarze, którzy przed tygodniem potrafili wygrać w Warlubiu, dotrzymywali kroku Sokołowi tylko do 39. minuty. W końcówce pierwszej połowy kleczewianie zdobyli trzy bramki, a po przerwie "dobili" rywali.

W pełni za ubiegłotygodniową klęskę w Solcu Kujawskim zrehabilitowali się piłkarze Fogo Luboń. Podopieczni Sławomira Suchomskiego w drugim w obecnym sezonie występie na własnym stadionie po ciekawym meczu pokonali w derbach regionu Nielbę Wągrowiec 4:2. Gospodarze, którzy dwie bramki zdobyli z rzutów karnych, na początku drugiej połowy prowadzili już 2:0, wągrowiczanie w niespełna dwie minuty zdołali później doprowadzić do remisu, ale końcówka należała do podopiecznych Sławomira Suchomskiego.

Największą niespodziankę sprawiła Notecianka Pakość u siebie pokonując wicelidera, Pogoń Mogilno. Już w doliczonym czasie spotkania beniaminek Grom Plewiska zapewnił sobie zwycięstwo w Środzie Wielkopolskiej pokonując Polonię 2:1. Decydującą bramkę, tuż przed ostatnim gwizdkiem, zdobył najlepszy strzelec beniaminka trzeciej ligi Mateusz Klichowicz.

Drugi z beniaminków z naszego regionu – Centra Ostrów Wielkopolski – nie wykorzystał atutu własnego stadionu bezbramkowo remisując z najsłabszym zespołem rozgrywek Cuiavią Inowrocław. Po serii niepowodzeń cenne zwycięstwo odniosła Unia Swarzędz, w derbach regionu wygrywając u siebie z wyżej notowaną Polonią 1912 Leszno.

W 10. kolejce piłkarze zdobyli 31 bramek. Na czoło klasyfikacji strzelców wysunęli się Jakub Dębowski (Sokół Kleczew), który w Dopiewie zdobył dwa gole oraz Maciej Kot (Wda Świecie), który w meczu z Elaną Toruń zaliczył hat-tricka. Obaj mają na koncie po dziewięć goli.

10. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Fogo Luboń – Nielba Wągrowiec 4:2 (1:1). Bramki:
1:0 Michał Chmielecki (25. karny), 2:0 Damian Przepióra (52), 2:1 Patryk Sergiel (65), 2:2 Mateusz Piechowiak (66), 3:2 Chmielecki (80. karny), 4:2 Dawid Skrzycki (85).

Lech II Poznań – Start Warlubie 1:0 (1:0). Bramka: Dariusz Formella (13).

GKS Dopiewo – Sokół Kleczew 0:6 (0:3). Bramki: 0:1 Paweł Lisiecki (39), 0:2 Jakub Dębowski (42), 0:3, Ihor Wons (44), 0:4 Wons (52), 0:5 Mikołaj Pingot (64), 0:6 Dębowski (87).
Polonia Środa Wielkopolska – Grom Plewiska 1:2 (1:0). Bramki: 1:0 Radosław Barabasz (17), 1:1 Piotr Brych (64), 1:2 Mateusz Klichowicz (90+2).

Centra Ostrów Wielkopolski – Cuiavia Inowrocław 0:0.

Unia Swarzędz – Polonia 1912 Leszno 3:1 (1:0). Bramki: 1:0 Marek Gołembowski (15), 2:0 Michał Stawiński (49), 3:0 Mateusz Świergiel (53), 3:1 Maciej Tomkowiak (90).

Notecianka Pakość – Pogoń Mogilno 2:1 (2:1). Bramki: 0:1 Jacek Wojciechowski (15), 1:1 Dariusz Słupski (21), 2:1 Dariusz Swojnóg (30).

Wda Świecie – Elana Toruń 5:2 (3:2). Bramki: 1:0 Maciej Kot (3), 2:0 Kot (18), 3:0 Patryk Urbański (21), 3:1 Damian Tofil (24), 3:2 Dawid Zamiatowski (37), 4:2 Marcin Wróbel (49. samobójcza). 5:2 Kot (84).

Włocłavia Włocławek – Unia Solec Kujawski 1:0 (1:0). Bramka: Michał Skonieczny (4).