Polska Światłoczuła na festiwalu Ale Kino! Wejdź do...

  Polska Światłoczuła na festiwalu Ale Kino! Wejdź do magicznego świata 3D

  Zdjęcie autora materiału

  Sebastian Gabryel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W ramach tegorocznego festiwalu „Ale Kino!” odbywa się unikalna akcja „Polska Światłoczuła. Malowanie światłem”, zorganizowana w „światłoczułym punkcie”
  1/7
  przejdź do galerii

  W ramach tegorocznego festiwalu „Ale Kino!” odbywa się unikalna akcja „Polska Światłoczuła. Malowanie światłem”, zorganizowana w „światłoczułym punkcie” w Atrium CK Zamek, w którym powstają zaskakujące kompozycje namalowane w przestrzeni 3D. ©materiały Polska Światłoczuła

  Na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” trwa oryginalny projekt „Polska Światłoczuła. Malowanie światłem”. Filmowcy Dorota Kędzierzawska i Arthur Reinhart zapraszają do wspólnego odkrywania tajemnic trójwymiaru i wirtualnej rzeczywistości. W wydarzeniu można wziąć udział do 8 grudnia!
  „Polska Światłoczuła” to wyjątkowy projekt filmowy, którego jednym z głównych celów jest przyłączenie do dyskusji o filmie i sztuce osób, które mieszkają w małych miejscowościach, w których trudno o kino, a dostęp do kultury jest bardzo utrudniony. Dzięki tej oryginalnej i wartościowej inicjatywie reżyserki Doroty Kędzierzawskiej oraz operatora filmowego Arthura Reinharta, w ciągu siedmiu ostatnich lat odbyło się wiele seansów filmów oraz spotkań z ich twórcami w miasteczkach i wsiach w całej Polsce. Miejscach, w których prowizoryczne kina urządzane są zwykle w świetlicach, remizach, bibliotekach…

  Jak podkreślają pomysłodawcy projektu, to, co jest dla nich najważniejsze i co szczególnie wyróżnia ich projekt, to możliwość spotkania oraz rozmowy widzów z twórcą pokazywanego filmu. Spotkania zawsze odbywają się po projekcji, a na dodatek są transmitowane online, dzięki czemu można w nich „uczestniczyć” z dowolnego miejsca na świecie. Jak na razie „Polska Światłoczuła” to prawie 400 projekcji zorganizowanych w 150 miejscowościach!  Po inspirujących seansach i spotkaniach, przyszedł czas na bliskie spotkanie ze światem trójwymiaru i wirtualnej rzeczywistości. W ramach tegorocznego festiwalu „Ale Kino!” odbędzie się unikalna akcja „Polska Światłoczuła. Malowanie światłem”, zorganizowana w „światłoczułym punkcie” w Atrium CK Zamek, w którym powstaną zaskakujące kompozycje namalowane w przestrzeni 3D. Chętni zrealizują swoje nawet najbardziej śmiałe pomysły za pomocą ruchu, barw i najnowszych technologii.

  – W tym roku będziemy malować światłem tylko w 3D, ale po raz pierwszy zaangażujemy młodych widzów do zabawy w kino fabularno-animowane. Używając animacji poklatkowej wspólnie będziemy tworzyć film, w którym to właśnie dzieci będą miały szansę wcielić się w rolę aktorów i twórców – podkreślają twórcy. Warto dodać, że najciekawsze prace zostaną opublikowane na stronie polskaswiatloczula.pl. Kilka z nich można zobaczyć TUTAJ.  Pomysłodawcy „Polski Światłoczułej” otrzymali Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej 2011 w kategorii „Krajowe wydarzenie filmowe”.

  • Projekt „Polska Światłoczuła. Malowanie światłem” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” 2018
  • Od 2 do 8 grudnia (w czasie trwania festiwalu)
  • Atrium Centrum Kultury Zamek (ul. Święty Marcin 80/82)
  • Ceny biletów na festiwal: od 1 zł do 8 zł

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo