Zobacz
  odmiany i ceny

  Jak wybrać choinkę? Jodła, daglezja czy świerk?

  Rozwiń
  Polska Światłoczuła na festiwalu Ale Kino! Wejdź do...

  Polska Światłoczuła na festiwalu Ale Kino! Wejdź do magicznego świata 3D

  Zdjęcie autora materiału

  Sebastian Gabryel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W ramach tegorocznego festiwalu „Ale Kino!” odbywa się unikalna akcja „Polska Światłoczuła. Malowanie światłem”, zorganizowana w „światłoczułym punkcie”
  1/7
  przejdź do galerii

  W ramach tegorocznego festiwalu „Ale Kino!” odbywa się unikalna akcja „Polska Światłoczuła. Malowanie światłem”, zorganizowana w „światłoczułym punkcie” w Atrium CK Zamek, w którym powstają zaskakujące kompozycje namalowane w przestrzeni 3D. ©materiały Polska Światłoczuła

  Na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” trwa oryginalny projekt „Polska Światłoczuła. Malowanie światłem”. Filmowcy Dorota Kędzierzawska i Arthur Reinhart zapraszają do wspólnego odkrywania tajemnic trójwymiaru i wirtualnej rzeczywistości. W wydarzeniu można wziąć udział do 8 grudnia!
  „Polska Światłoczuła” to wyjątkowy projekt filmowy, którego jednym z głównych celów jest przyłączenie do dyskusji o filmie i sztuce osób, które mieszkają w małych miejscowościach, w których trudno o kino, a dostęp do kultury jest bardzo utrudniony. Dzięki tej oryginalnej i wartościowej inicjatywie reżyserki Doroty Kędzierzawskiej oraz operatora filmowego Arthura Reinharta, w ciągu siedmiu ostatnich lat odbyło się wiele seansów filmów oraz spotkań z ich twórcami w miasteczkach i wsiach w całej Polsce. Miejscach, w których prowizoryczne kina urządzane są zwykle w świetlicach, remizach, bibliotekach…

  Jak podkreślają pomysłodawcy projektu, to, co jest dla nich najważniejsze i co szczególnie wyróżnia ich projekt, to możliwość spotkania oraz rozmowy widzów z twórcą pokazywanego filmu. Spotkania zawsze odbywają się po projekcji, a na dodatek są transmitowane online, dzięki czemu można w nich „uczestniczyć” z dowolnego miejsca na świecie. Jak na razie „Polska Światłoczuła” to prawie 400 projekcji zorganizowanych w 150 miejscowościach!  Po inspirujących seansach i spotkaniach, przyszedł czas na bliskie spotkanie ze światem trójwymiaru i wirtualnej rzeczywistości. W ramach tegorocznego festiwalu „Ale Kino!” odbędzie się unikalna akcja „Polska Światłoczuła. Malowanie światłem”, zorganizowana w „światłoczułym punkcie” w Atrium CK Zamek, w którym powstaną zaskakujące kompozycje namalowane w przestrzeni 3D. Chętni zrealizują swoje nawet najbardziej śmiałe pomysły za pomocą ruchu, barw i najnowszych technologii.

  – W tym roku będziemy malować światłem tylko w 3D, ale po raz pierwszy zaangażujemy młodych widzów do zabawy w kino fabularno-animowane. Używając animacji poklatkowej wspólnie będziemy tworzyć film, w którym to właśnie dzieci będą miały szansę wcielić się w rolę aktorów i twórców – podkreślają twórcy. Warto dodać, że najciekawsze prace zostaną opublikowane na stronie polskaswiatloczula.pl. Kilka z nich można zobaczyć TUTAJ.  Pomysłodawcy „Polski Światłoczułej” otrzymali Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej 2011 w kategorii „Krajowe wydarzenie filmowe”.

  • Projekt „Polska Światłoczuła. Malowanie światłem” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” 2018
  • Od 2 do 8 grudnia (w czasie trwania festiwalu)
  • Atrium Centrum Kultury Zamek (ul. Święty Marcin 80/82)
  • Ceny biletów na festiwal: od 1 zł do 8 zł

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo