Grupa Raben przeniosła swoje Centrum Usług Wspólnych nad poznańską Maltę. Firma planuje zatrudnienie kolejnych księgowych. Firma logistyczna Raben kilka lat temu stworzyła Centrum Usług Wspólnych (SSC) w podpoznańskim Robakowie, które realizuje usługi księgowe dla spółek niemieckich i holenderskich. Dziś dział ten liczy aż 50 osób, a od końca marca Centrum Usług Wspólnych Grupy Raben ma swoją siedzibę nad poznańską Maltą, w nowoczesnym kompleksie Malta Office Park w Poznaniu.

- Mamy świadomość wpływu warunków pracy na zdrowie i zadowolenie zatrudnionych osób. Z tej przyczyny dbamy nie tylko o bezpieczeństwo miejsca pracy, ale również zapewniamy pakiety medyczne i sportowe. Nowe biuro, zlokalizowane w Malta Office Park w Poznaniu, spełnia wszystkie nasze wymogi, zarówno ergonomiczne, jak i środowiskowe. Jednak naszym najważniejszym wyróżnikiem jako pracodawcy jest rozwój kompetencji i wiedzy osób zatrudnionych. Naszym pracownikom zapewniamy pogłębienie wiedzy eksperckiej i warunki sprzyjające wzrostowi profesjonalizmu – komentuje Sylwia Gołuchowska, Dyrektor HR Grupy Raben.

Zespół SSC Grupy Raben planuje w długiej perspektywie dwukrotne zwiększenie zatrudnienia w związku z dynamicznym rozwojem firmy w Europie. 

Grupa Raben świadczy usługi na rynku logistyki od 85 lat. Oferuje kompleksowe usługi logistyczne - logistykę kontraktową, transport drogowy: krajowy, międzynarodowy, w tym do Europy Wschodniej. Firma posiada własne oddziały w 10 krajach Europy oraz dysponuje około 1 100 000 m2 powierzchni magazynowych.