Poznań: Liczne remonty drogowe utrudniają jazdę po mieście

  Poznań: Liczne remonty drogowe utrudniają jazdę po mieście

  Marcin Idczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kolejne ograniczenia w ruchu

  Kolejne ograniczenia w ruchu ©Paweł F. Matysiak

  Drogowcy i pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego postanowili zakończyć tydzień wprowadzając kolejne ograniczenia w ruchu.
  Kolejne ograniczenia w ruchu

  Kolejne ograniczenia w ruchu ©Paweł F. Matysiak

  Z trudnieniami muszą liczyć się także kierowcy. Zamknięte zostały dwa pasy do jazdy prosto z ul. Głogowskiej w ul. Roosevelta. Objazd wytyczono przez most Dworcowy, ul. Przemysłową, Wujka, króla Przemysła II i most Dworcowy. Dodatkowo nie ma skrętu w lewo z mostu Dworcowego w ul. Głogowską. Objazd wytyczono fragmentem ul. Roosevelta wokół wyspy przystanków tramwajowych na przeciwko MTP. Prace mają potrwać do 30 maja.
  Dzień krócej, czyli do niedzieli (29 maja) korki tworzą się na Królowej Jadwigi. W związku z koniecznością naprawy nawierzchni jezdni na wlocie przed ul. Droga Dębińska wprowadzono tam zwężenie do jednego pasa. W piątek wieczorem zamknięty został prawy pas ruchu ul. Pułaskiego na dojeździe i skrzyżowaniu z ul. Poznańską, a lewy udostępniono dla jadących na wprost w ul. Roosevelta. Ruch pojazdów w kierunku ul. Poznańskiej możliwy jest objazdem przez ulice: Dąbrowskiego i Mickiewicza.

  W sobotę rozpoczynają się testy sygnalizacji świetlnej przy nasypie kolejowym pomiędzy ul. Nad Wierzbakiem, a Kościelną. Modernizacja świateł została przeprowadzona w celu usprawnienia komunikacji autobusowej oraz ruchu rowerowego i taksówek. Z myślą o pasażerach komunikacji zbiorowej został wytyczony buspas. Poruszać się po nim będą mogły także rowery i taksówki. Te pojazdy mają mieć priorytet przy wjeździe do tunelu. By tak się stało trzeba było zamontować nowe sygnalizacje. Świateł jest dość dużo, teraz przychodzi czas na ich sprawdzenie. W zależności od wyników testów zostanie podjęta decyzja o wprowadzeniu nowej organizacji ruchu lub pozostaniu przy dotychczasowej.

  Kierowcy będą musieli liczyć się także z czasowymi ograniczenia w ruchu. Rozpoczyna się malowanie linii na jezdniach. W najbliższym czasie roboty malarskie będą wykonywane na między innymi na następujących ulicach: Solidarności, Szelągowskiej, Garbary, Krakowskiej i Warszawskiej.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czekamy na pozytywny artykuł

  Marych (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  o ułatwieniach w ruchu!

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY