Poznań: Teatr Cortique pokazał swój nowy spektakl "Tropem...

  Poznań: Teatr Cortique pokazał swój nowy spektakl "Tropem Białej Sowy" [ZDJĘCIA]

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Spektakl "Tropem Białej Sowy" jest pełen ekspresyjnego tańca
  1/7
  przejdź do galerii

  Spektakl "Tropem Białej Sowy" jest pełen ekspresyjnego tańca ©Tomasz Chruściel

  Najnowsza premiera poznańskiego teatru Cortique to spektakl baletowo-operowo-akrobatyczny „Tropem Białej Sowy” w reżyserii Anny Niedźwiedź i z muzyką Gabriela Kaczmarka.
  Początkowo inspiracją do jego stworzenia miało być widowisko „Impresje zimowe”, ale szybko okazało się, że jego twórcy mają wiele nowych pomysłów i w rezultacie powstało zupełnie nowe przedstawienie.

  To opowieść o tym jak wieszczka Volva mająca dzięki różdżce władzę nad zimowym światem ma wskazać wyjątkową istotę, która będzie zwalczać głupotę i zło. Wybiera Białą Sowę i obdarowuje ją Śnieżynką Lodu będącą znakiem wiedzy, mądrości i intuicji.
  Przepowiada jej przyszłość i wraz z uosobieniem przeznaczenia Ananku wybiera ją do tej niezwyklej roli. Od tego momentu Biała Sowa jest niezwykłym stworzeniem obdarzonym dojrzałością, rozwagą i empatią. Wzmacnia ją boginka zimy Skadia.

  Biała Sowa ma jednak wokół siebie nie tylko postaci jej życzliwe lecz również zazdrosne o jej umiejętności. To Kruki i Strachy na Wróble. Skutecznie je jednak pokonuje. W spektaklu pojawia się też psotnik Zmarzlak, który nawiązuje z nią kontakt i zostają przyjaciółmi.

  Jest więc spektakl „Tropem Białej Sowy” opowieścią o wykorzystywaniu swej szansy i rozwoju swej wrażliwości. Znajdziemy w tym spektaklu sporo ekspresyjnego tańca. Szczególną sympatię widzów zyskują wcielający się w postać Ananku goście specjalni zwycięzcy piątej edycji „Mam talent” Delfina Przeszłowska i Bartek Byjoś, ale oklaskiwano również kreującą postać Białej Sowy Katarzynę Jabłońską.
  Zobacz galerię
  Mocnym atutem widowiska jest muzyka. To jedna z najciekawszych kompozycji Kaczmarka. To muzyka niezwykle rytmiczna, wpadająca w ucho, wręcz przebojowa. Łatwo dostrzec w niej elementy muzyki orientalnej. I oczywiście jak zawsze w teatrze Anny Niedźwiedź możemy podziwiać niezwykle barwne stroje.

  "Tropem białej sowy" to spektakl zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych nieco starszych, bo baśnie można kochać bez względu na wiek.

  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo