Poznań: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza żyje nie tylko...

  Poznań: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza żyje nie tylko nauką, ale i kulturą

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Podczas Koncertów Noworocznych usłyszeć możemy m.in. pianistę Stana Breckenride'a
  1/3
  przejdź do galerii

  Podczas Koncertów Noworocznych usłyszeć możemy m.in. pianistę Stana Breckenride'a ©Archiwum

  Koncerty noworoczne to już tradycja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Te A.D.2019 właśnie trwają. Poniedziałkowy przeznaczony był dla społeczności uczelnianej. Wtorkowy adresowany jest dla szerokiego grona poznańskich melomanów.
  Wykonawcami koncertów są zespoły i soliści związani z uczelnią. Usłyszeć możemy obchodzący ćwierćwiecze działalności Chór Kameralny UAM pod batutą Joanny Piech-Sławeckiej, działający od roku 1966 Chór Akademicki UAM kierowany przez Beatę Bielską oraz skupiający miłośników big bandowego grania zespół Sharp Eleven Big Band. Gościem specjalnym koncertów jest znany już w Poznaniu dr Stan Breckenridge, jazzman, wykładowca akademicki, kompozytor, wokalista i pianista z Kalifornii. W programie m.in. utwory Krzysztofa Komedy, standardy światowego jazzu i muzyka latynoska.
  Wtorkowy koncert rozpocznie się o godzinie 19. Bilety kosztują od 15 do 20 zł.

  Dodajmy, że podczas poniedziałkowego koncertu wręczono nagrodę Rady Fundacji Kultury Polskiej Filii w Poznaniu i Regionalnego Obserwatorium Kultury UAM. Przyznawana jest ona co roku wybitnej postaci działającej w szeroko rozumianym obszarze kultury za budowanie społeczeństwa obywatelskiego w dziedzinie kultury. Jej laureatką została Jolanta Maćkowiak-Piasecka, współzałożycielka i współwłaścicielka działającej od 20 lat Księgarni Poznańskiej, która na poznańskich Jeżycach prowadzi Skład Kulturalny niezwykłe miejsce , w którym nie tylko można nabyć książkę, ale także spotkać wybitnych autorów, wziąć udział w warsztatach literackich czy plastycznych albo też obejrzeć interesującą wystawę.


  POLECAMY:


  Zobacz też:

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo