- Postanowiliśmy aktywnie zaangażować się w pomoc dla szpitali i wykorzystać potencjał firmy tak bardzo, jak to możliwe – mówi Paweł Robak z Omni3D. - Jako specjaliści zajmujący się drukiem 3D posiadamy niezbędny sprzęt, materiały, a przede wszystkim wykwalifikowany zespół. Chcemy pomóc lekarzom, ponieważ oni ratują życie, narażając swoje. Aktualnie wraz z firmą Mentor S.A. aktywnie poszukujemy dodatkowego wsparcia finansowego, co pozwoli na wykonywanie wydruków w tysiącach sztuk miesięcznie. Dodatkowo postanowiliśmy nasz projekt udostępnić dla dobra publicznego - dodaje.
Jest on dostępny na stronie omni3d.pl/przylbice-3d/.
Więcej:
Czytaj też: Koronawirus: Żołnierze WOT zbudowali izbę przyjęć w szpitalu w Wolicy koło Kalisza
Omni3D kupiła materiał PET na szyby przyłbic, które wycinała firma frezowanie-poznan.pl. Inna – PB Folie - przekazała foliowe rękawy do pakowania przyłbic. I produkcja ruszyła.
Pierwszą partię rozdysponowano dla szpitali przy ul. Przybyszewskiego (100 sztuk), Szwajcarskej (200 sztuk) i Polnej (50 sztuk). Teraz drukowane jest 120 sztuk przyłbic dziennie, ale technolodzy pracują nad zwiększeniem wydajności do 150 sztuk. Potrzeby szpitali są ogromne, a każda pomoc jest w tym momencie nieoceniona.
- Będziemy produkować więcej – zapewnia Dobrochna Woźniak z Omni3D. - Ile? Kilka tysięcy na pewno, tak długo jak będą potrzebne w szpitalach. Omni3D – jest polskim producentem drukarek przemysłowych 3D, na co dzień zajmującym się też drukiem na zlecenie, który teraz odpowiedział na apel szpitali o pomoc w dostarczeniu niezbędnego wyposażenia ochronnego lekarzy na czas walki z epidemią. Firma w ciągu kilku dni przeorganizowała pracę swojego zespołu, który aktualnie w 100 proc. zaangażowany jest w projekt druku elementów do przyłbic ochronnych.
Wspieramy Lokalny Biznes!
- Proponujemy lepszy model przyłbicy z szybką, która jest ruchoma, co bardzo poprawiło wygodę noszenia tego rodzaju sprzętu przez długi czas – mówi tłumaczy Krzysztof Kardach, główny technolog Omni3D. - Kolejną różnicą jest zaprojektowanie całej przyłbicy w sposób umożliwiający jej pełne odkażenie, co umożliwia szpitalowi wielokrotne jej użycie. W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań, gdzie mocowana jest materiałowa gumka, my zaprojektowaliśmy mocowanie wykonane z filamentu TPU-93A również drukowany metodą 3D. Części do przyłbic drukujemy na Factory 2.0 i Omni500 LITE z filamentu ABS-42, dzięki niemu możliwe jest zwiększenie prędkości druku. Na forach mówi się głównie o PET-G, ponieważ najczęściej używane są drukarki bez grzanej, zamkniętej komory, przez co drukowanie z filamentu ABS jest dużo trudniejsze. My tej trudności nie mamy.
Każdy, kto ma możliwości druku 3D i chęć pomocy dla tych, którzy w walce z wirusem stoją na pierwszym froncie, mają możliwość pobrania darmowego projektu ze strony Omni3D (www.omni3d.pl) i dostarczania wciąż brakującego tego typu sprzętu do szpitali.
Zobacz też:
10 dowodów na to, jak ludzka głupota pomaga koronawirusowi. ...
Lidl kontra koronawirus - są zmiany w sklepach. Osłony z ple...
15 produktów, które nie powinny znaleźć się w zamrażarce. Sp...
Sprawdź też:
- Przestępcy z Wielkopolski poszukiwani przez policję. Widziałeś któregoś z nich?
- Memy o koronawirusie: kwarantanna oczami internautów
- Koronawirus: Czy można wyjść na spacer? Jak zrobić zakupy?
- Zarobki w Lidlu poszły w górę od 1 marca
- Oto 12 najmniej seksownych imion żeńskich w Polsce. Sprawdź czy jesteś na liście
- 15 najgorszych kierunków studiów w Poznaniu
Koronawirus w Poznaniu - zobacz wideo sprzed szpitala:
Koronawirus w Polsce - mapa na żywo:
🔔🔔🔔
Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Wielkopolskiego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.
Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?