Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznańska firma drukuje ulepszone przyłbice dla szpitali i udostępnia ich projekt w Internecie. Każdy z drukarką 3D może je drukować!

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Pierwszą partię rozdysponowano dla szpitali przy ul. Przybyszewskiego (100 sztuk), Szwajcarskej (200 sztuk) i Polnej (50 sztuk).
Pierwszą partię rozdysponowano dla szpitali przy ul. Przybyszewskiego (100 sztuk), Szwajcarskej (200 sztuk) i Polnej (50 sztuk). Omni3D
Poznańska firma Omni3D nie tylko nastawiła się na drukowanie i montaż przyłbic ochronnych dla personelu medycznego, ale również je ulepszyła. Do tego służy pomocą wszystkim zainteresowanym samodzielnym drukowaniem elementów przyłbic na drukarkach 3D, udostępniając bezpłatnie w internecie projekt przyłbicy.

- Postanowiliśmy aktywnie zaangażować się w pomoc dla szpitali i wykorzystać potencjał firmy tak bardzo, jak to możliwe – mówi Paweł Robak z Omni3D. - Jako specjaliści zajmujący się drukiem 3D posiadamy niezbędny sprzęt, materiały, a przede wszystkim wykwalifikowany zespół. Chcemy pomóc lekarzom, ponieważ oni ratują życie, narażając swoje. Aktualnie wraz z firmą Mentor S.A. aktywnie poszukujemy dodatkowego wsparcia finansowego, co pozwoli na wykonywanie wydruków w tysiącach sztuk miesięcznie. Dodatkowo postanowiliśmy nasz projekt udostępnić dla dobra publicznego - dodaje.

Jest on dostępny na stronie omni3d.pl/przylbice-3d/.

Więcej:

Czytaj też: Koronawirus: Żołnierze WOT zbudowali izbę przyjęć w szpitalu w Wolicy koło Kalisza

Omni3D kupiła materiał PET na szyby przyłbic, które wycinała firma frezowanie-poznan.pl. Inna – PB Folie - przekazała foliowe rękawy do pakowania przyłbic. I produkcja ruszyła.

Pierwszą partię rozdysponowano dla szpitali przy ul. Przybyszewskiego (100 sztuk), Szwajcarskej (200 sztuk) i Polnej (50 sztuk). Teraz drukowane jest 120 sztuk przyłbic dziennie, ale technolodzy pracują nad zwiększeniem wydajności do 150 sztuk. Potrzeby szpitali są ogromne, a każda pomoc jest w tym momencie nieoceniona.

- Będziemy produkować więcej – zapewnia Dobrochna Woźniak z Omni3D. - Ile? Kilka tysięcy na pewno, tak długo jak będą potrzebne w szpitalach. Omni3D – jest polskim producentem drukarek przemysłowych 3D, na co dzień zajmującym się też drukiem na zlecenie, który teraz odpowiedział na apel szpitali o pomoc w dostarczeniu niezbędnego wyposażenia ochronnego lekarzy na czas walki z epidemią. Firma w ciągu kilku dni przeorganizowała pracę swojego zespołu, który aktualnie w 100 proc. zaangażowany jest w projekt druku elementów do przyłbic ochronnych.

- Proponujemy lepszy model przyłbicy z szybką, która jest ruchoma, co bardzo poprawiło wygodę noszenia tego rodzaju sprzętu przez długi czas – mówi tłumaczy Krzysztof Kardach, główny technolog Omni3D. - Kolejną różnicą jest zaprojektowanie całej przyłbicy w sposób umożliwiający jej pełne odkażenie, co umożliwia szpitalowi wielokrotne jej użycie. W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań, gdzie mocowana jest materiałowa gumka, my zaprojektowaliśmy mocowanie wykonane z filamentu TPU-93A również drukowany metodą 3D. Części do przyłbic drukujemy na Factory 2.0 i Omni500 LITE z filamentu ABS-42, dzięki niemu możliwe jest zwiększenie prędkości druku. Na forach mówi się głównie o PET-G, ponieważ najczęściej używane są drukarki bez grzanej, zamkniętej komory, przez co drukowanie z filamentu ABS jest dużo trudniejsze. My tej trudności nie mamy.

Każdy, kto ma możliwości druku 3D i chęć pomocy dla tych, którzy w walce z wirusem stoją na pierwszym froncie, mają możliwość pobrania darmowego projektu ze strony Omni3D (www.omni3d.pl) i dostarczania wciąż brakującego tego typu sprzętu do szpitali.

Zobacz też:

Największym sprzymierzeńcem koronawirusa jest bez wątpienia ludzka głupota i nieodpowiedzialność. Niemal każdego dnia pojawiają się nowe przykłady bezmyślnych zachowań, które sprzyjają rozwijaniu się epidemii. Zobaczcie przykłady ---->

10 dowodów na to, jak ludzka głupota pomaga koronawirusowi. ...

Sieć Lidl wprowadza w swoich sklepach zmiany mające zapewnić pracownikom i klientom przed koronawirusem. Zobacz, jakie zmiany są wprowadzane w sklepach ---->

Lidl kontra koronawirus - są zmiany w sklepach. Osłony z ple...

Większość z nas jest pewna, że zamrozić można wszystko. Wystarczy odpowiednio zapakować i gotowe. To jeden z ulubionych sposobów na przedłużenie zdatności do spożycia wielu produktów, unikania marnowania żywności. Prawdą jest,  że zamrozić możemy prawie wszystko. Jednak nie wszystko po rozmrożeniu zachowa swoje właściwości, smak czy konsystencję. Warto sprawdzić, co po wyjęciu z zamrażalki nie będzie już pełnowartościowym produktem. Zebraliśmy dla Was TOP 15 produktów, które nie powinny znaleźć się w zamrażarce. Sprawdźcie! >>>Polecamy także: Te napój kosztuje grosze  i działa cuda. Zrobisz go sam!WIDEO: W czym najzdrowiej odgrzewać jedzenie?źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

15 produktów, które nie powinny znaleźć się w zamrażarce. Sp...

Sprawdź też:

Koronawirus w Poznaniu - zobacz wideo sprzed szpitala:

Koronawirus w Polsce - mapa na żywo:

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Wielkopolskiego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski