Poznańska Kolej Metropolitalna nareszcie wystartowała!...

  Poznańska Kolej Metropolitalna nareszcie wystartowała! Sprawdź na jakich trasach kursują pociągi

  NK

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kolej metropolitalna wystartowała

  Kolej metropolitalna wystartowała ©Waldemar Wylegalski

  Po wielu latach rozmów oraz planów w poniedziałek nareszcie wystartowała Poznańska Kolej Metropolitalna. Ma ona zapewnić sprawny i szybki transport z Poznania do okolicznych miejscowości. Na razie kolej metropolitalna będzie funkcjonowała na czterech trasach. Docelowo ma kursować w dziewięciu kierunkach.
  Kolej metropolitalna wystartowała

  Kolej metropolitalna wystartowała ©Waldemar Wylegalski

  – Kolej metropolitalna to realne korzyści dla mieszkańców regionu. To szybsze i tańsze podróże, które są bardziej komfortowe. Będzie można łatwiej dojechać do pracy w Poznaniu niż do tej pory – zapowiadał jeszcze kilkanaście dni temu Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

  Czytaj też: Poznańska Kolej Metropolitalna: Startuje kolej metropolitalna. Jak z niej korzystać?

  Teraz Poznańska Kolej Metropolitalna stała się faktem i od poniedziałku rozpoczęła kursowanie.
  Na razie na czterech trasach z Poznania do Nowego Tomyśla, Wągrowca, Jarocina oraz Grodziska Wielkopolskiego. W godzinach szczytu pociągi kursują co pół godziny. W pozostałych porach dnia pociągi odjeżdżają średnio co godzinę.

  Pociągi z Poznania do Nowego Tomyśla zatrzymują się na stacjach:
  • Poznań Górczyn,
  • Poznań Junikowo,
  • Palędzie,
  • Dopiewo,
  • Otusz,
  • Buk,
  • Wojnowice Wlkp.,
  • Opalenica,
  • Porażyn,
  • Sątopy.


  Czytaj też: Poznańska Kolej Metropolitalna rusza 10 czerwca: Mają być mniejsze korki, ale będzie odwrotnie? Problemem brak wiaduktów

  Pociągi z Poznania do Wągrowca mają przystanki na stacjach: Poznań Garbary, Poznań Wschód, Poznań Karolin, Czerwonak, Czerwonak Osiedle, Owińska, Bolechowo, Zielone Wzgórza, Murowana Goślina, Przebędowo, Łopuchowo, Łopuchowo Osiedle, Sława Wlkp., Skoki, Roszkowo Wągrowieckie, Przysieczyn.

  Z kolei pociągi z Poznania do Jarocina kursują przez stacje: Poznań Dębiny, Poznań Starołęka, Poznań Krzesiny, Gądki, Kórnik, Pierzchno, Środa Wlkp., Sulęcinek, Solec Wlkp., Chocicza, Mieszków.

  Natomiast pociągi z Poznania do Grodziska Wlkp. zatrzymują się na stacjach: Poznań Dębiec, Luboń, Wiry, Szreniawa, Trzebaw Rosnówko, Stęszew, Strykowo Poznańskie, Granowo Nowotomyskie, Kotowo, Ptaszkowo Wlkp., Grąblewo.

  Kursy Poznańskiej Kolei Metropolitalnej są obsługiwane przez pociągi Kolei Wielkopolskich.

  Czytaj też:

  POLECAMY:

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nieprawda

  ac (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Szanowni dziennikarze. A może trochę rzetelnych informacji, a nie przepisywanie informacji prasowych. Na trasie Poznań Nowy Tomyśl doszły 2 pociągi 14.16 i 18.16 czyli to nie godziny szczytu....rozwiń całość

  Szanowni dziennikarze. A może trochę rzetelnych informacji, a nie przepisywanie informacji prasowych. Na trasie Poznań Nowy Tomyśl doszły 2 pociągi 14.16 i 18.16 czyli to nie godziny szczytu. Reszta to pociągi, które kursowały już wcześniej, czyli jaka tu zasługa Kolei metropolitalnej? Na podanych stacjach jak w artykule nie zatrzymują się wszystkie pociągi, bo interes przewoźnika na to nie pozwala. Czy kolej metropolitalna to interes czy też ruch w kierunku obywatela? Czy my pasażerowie z Porazyna czy Wojnowic płacimy podatki w innej walucie? Błagam, czy ktoś wreszcie przerwie ten festiwal laurek, który przypisuje sobie nowa Kolej? A może by tak podrążyć na co poszła cała ta kasa?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pomyłka ... słoika

  pyrlander (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Co to jest "Poznań Dębiny"?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo