Przeboje filmowe w plenerze [ZDJĘCIA]

  Przeboje filmowe w plenerze [ZDJĘCIA]

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Przeboje filmowe w plenerze
  1/12
  przejdź do galerii

  Przeboje filmowe w plenerze ©Grzegorz Dembiński

  Owację na stojąco zgotowała publiczność Orkiestrze Filharmonii Poznańskiej w sobotę wieczorem po plenerowym koncercie muzyki filmowej.
  Kilka tysięcy osób przyszło w sobotę wieczorem, na Łegi Dębińskie w Poznaniu by uczestniczyć w niezwykłym koncercie „Muzyka filmowa - magia przebojów w plenerze i na żywo”, na który poznaniaków zaprosił Aquanet. Największe szlagiery muzyki filmowej jak i operowej wykonała Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą Macieja Żółtowskiego.

  Były niezwykle lubiane Suity Johna Williamsa z filmów „Gwiezdne wojny” i „Indiana Jones - Poszukiwacze zaginionej Arki”, ale i Suita z musicalu „Skrzypek na dachu” Jerry'ego Bocka.
  . Solistą w dostojnym „Oboju Gabriela” z filmu „Misja” z muzyką Ennio Morricone był oboista Filharmonii Poznańskiej Piotr Maćkowiak. Natomiast solistką w suicie Howarda Shore'a z filmu „Władca pierścieni” była skrzypaczka, koncertmistrzyni Filharmonii Poznańskiej Anna Ziółkowska.

  W niektórych utworach muzykę wzbogacały tańce. Tak było podczas „Poloneza” Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” kiedy to na scenę zaproszono przede wszystkim tegorocznych maturzystów i podczas skomponowanego także przez Kilara „Walca” z „Ziemi Obiecanej”. W tym przypadku zobaczyliśmy układ choreograficzny w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu.

  Taniec pojawił się też podczas utworu niespodzianki, którym był skomponowany przez Mkisa Theodorakisa temat z filmu „Grek Zorba”. Wśród tańczących na estradzie był prezes Aquanetu Paweł Chudziński. Były muzyka i taniec, ale i barwne, pełne anegdot opowieści o muzyce przekazywane przez Bartosza Michałowskiego jak i przez dyrygenta. Nie zabrakło też konkursów zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych..

  Finałem tego wydarzenia był niezwykle efektowny pokaz ogni sztucznych. do „Muzyki królewskich sztucznych ogni” Jerzego Fryderyka Haendla. O tym, że poznaniakom sobotnia propozycja muzyczna przypadła do gustu świadczyła owacja na stojąco. Jak powiedziano podczas koncertu Filharmonia i Aquanet planują dalsze wspólne przedsięwzięcia.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo