Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radni dyskutowali o prywatnym żłobku dla urzędników

MCC
O miejsce w żłobku w Poznaniu jest trudno. Na miejsce w prywatnej "Kaczce Dziwaczce" mogą liczyć tylko dzieci urzędników
O miejsce w żłobku w Poznaniu jest trudno. Na miejsce w prywatnej "Kaczce Dziwaczce" mogą liczyć tylko dzieci urzędników archiwum
Radny Marek Sternalski rozpoczął dyskusję wśród radnych o żłobku dla urzędników miejskich.

Po prezentacji projektu uchwały dotyczącego połączenia dziennych domów pomocy społecznej w zespół i długiej dyskusji na ten temat, radni nie doszli do porozumienia. Nie udało się ustalić opinii w tej sprawie. Jeden głos za i jeden przeciw (reszta radnych wstrzymała się) sprawił, że projekt uchwały trafi na sesję rady miasta bez opinii komisji rodziny, spraw społecznych i zdrowia.

CZYTAJ TEŻ:
Tani prywatny żłobek tylko dla dzieci urzędników
Miasto opłaca prywatny żłobek dla dzieci urzędników
Żłobek Kaczka Dziwaczka tematem dyskusji na komisji
Rodzice narzekają na brak miejsc w żłobkach

Rozmowę o żłobku "Kaczka Dziwaczka" rozpoczął Marek Sternalski. Zapytał, czy po prowadzeniu żłobka zakładowego i po wyczerpaniu się środków unijnych przeznaczonych na ten projekt, trzeba było korzystać nadal ze żłobka. Chciał wiedzieć, czy można było skorzystać z form opieki nad dziećmi do lat 3, które wprowadziła nowa ustawa.

Na pytania radnych odpowiada zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta, Dorota Potejko.

Informację, że miejsca w żłobku "Kaczka Dziwaczka" są finansowane z budżetu Wydziału Zdrowia, skomentował Michał Tomczak.

- Czy to jest żłobek dla pracowników wydziału zdrowia? - zapytał. - Uważam, że zasady finansowania tej placówki są złe.

Radny Przemysław Alexandrowicz zapytał, ile dzieci obsługuje "Kaczka Dziwaczka". Dorota Potejko zapewniła, że na wszystkie pytania odpowie na kolejnym posiedzeniu komisji.

Zaznaczyła, że wydział zdrowia rozważał zerwanie umowy o prowadzenie żłobka dla pracowników urzędu, ale koszty takiej decyzji byłyby wyższe, niż kontynuacja projektu w prywatnej placówce.

Radny Przemysław Alexandrowicz zapytał, dlaczego doświadczenie placówek biorących udział w konkursie na prowadzenie żłobka dla dzieci urzędników, nie było uwzględnione w specyfikacji.

Dorota Potejko odpowiedziała, że nowa ustawa, która pozwalała zakładać żłobki, zaczęła obowiązywać pół roku przed ogłoszeniem konkursu. Nie było więc na rynku placówek niepublicznych, które miałyby doświadczenie w prowadzeniu żłobka, jako takiego.

Radny Adam Pawlik poprosił o udostępnienie umowy unijnej, specyfikacji przetargu i dokumentów konkursowych.

Wkrótce nowe informacje...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski