Remonty w Poznaniu. Jedne się kończą, inne zaczynają

  Remonty w Poznaniu. Jedne się kończą, inne zaczynają

  Marcin Idczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Remonty w Poznaniu. Jedne się kończą, inne zaczynają
  1/8
  przejdź do galerii

  Remonty w Poznaniu. Jedne się kończą, inne zaczynają ©Pawel F. Matysiak

  Remonty w Poznaniu. Jedne się kończą, inne zaczynają. Co teraz? Wydzielą torowisko na Grunwaldzkiej, będą naprawiać tory na Hetmańskiej, możliwe zamknięcie PST.
  Już od dzisiaj tramwaje znów będą kursowały po tzw. trasie kórnickiej, czyli torach łączących ul. Jana Pawła II z os. Lecha i dalej Górnym Tarasem Rataj. Tym samym, przed wyznaczonym terminem, kończy się jeden z najbardziej utrudniających przejazdy remontów w Poznaniu.

  Zadowoleni z tego faktu powinni być pasażerowie z osiedli położonych przy ul. Polanki i na Ratajach. Choć nie tylko oni. Przyspieszenie prac ucieszyło także przedstawicieli władz Poznania. - Stało się tak dzięki wytężonej pracy ekip remontowych, nawet podczas dni wolnych - podkreśla Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

  Przeprowadzenie prac było planowane już od lat, z uwagi na wciąż pogarszający się stan techniczny torowiska.


  - Wymieniliśmy część podkładów, uzupełniliśmy podsypkę tłuczniową - mówi Marek Grzybowski, dyrektor techniczny MPK Poznań. - Skrócenie prac, w szczególności dzięki działaniom pomimo dni wolnych, powoduje, że będziemy mogli szybciej wznowić ruch na trasie, a mieszkańcy nie będą narażeni na dalsze utrudnienia. Odcinek ten będzie można w bezpieczny sposób eksploatować do czasu pełnej modernizacji planowanej przez miasto - dodaje.

  Jeszcze w tym tygodniu powinien zakończyć się kolejny duży remont wpływający na ruch tramwajowy. - Z dniem 18 czerwca następuje otwarcie tras tramwajowych wiodących do pętli Wilczak, Piątkowska, Połabska. Zlikwidowane zostaną linie „za tramwaj” T9 i T10. Mieszkańcy będą mogli dojechać do Wilczaka tramwajem linii nr 3, do pętli Połabska - liniami nr 4 i 10, natomiast do Piątkowskiej - liniami nr 9 i 11 - zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kolesie

  gol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Nie ma żadnego powodu ,aby ufac Jaskowiakowi , ktory niczym się nie wykazał w polityce przez 35 lat . . Nagle mu zabraklo demokracji gdy wiekszosc wyborców wie,ze PO mialo tyle wspolnego z...rozwiń całość

  Nie ma żadnego powodu ,aby ufac Jaskowiakowi , ktory niczym się nie wykazał w polityce przez 35 lat . . Nagle mu zabraklo demokracji gdy wiekszosc wyborców wie,ze PO mialo tyle wspolnego z demokracją co SLd-PZPR. Na stolku siedzi dzieki poparciu sld ktorego weterani brytalnie rozbili poznanski czerwiec 56 roku. Za stanowiskiem jaskowika w sprawie obchodow nie przemawiaja zadne moralne , ani inne argumenty. Slaby prezydent podpierany posstalinowską proteża. Po prostu jas fasoal.zwiń

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY