Rugby. Poznańscy Muszkieterowie zostali wręcz zdeklasowani przez Buldogi z Gdyni - 0:71

Cudu nie było. W spotkaniu siódmej kolejki ekstraligi rugby zamykający tabelę zespół Posnanii, mimo że występował na własnym stadionie i zagrał bardzo ambitnie, wysoko przegrał z liderem rozgrywek Arką Gdynia 0:71 i nadal zajmuje ostatnie miejsce. Arka z kompletem zwycięstw została mistrzem jesieni.

Popularne gdyńskie Buldogi wygrały w Poznaniu pewnie,deklasując Muszkieterów.
– Wynik jest rzeczywiście dość wysoki, ale z przebiegu gry Posnania zasłużyła na... pochwałę za ambitną walkę. Dlatego mecz był dla nas dość ciężki. Gospodarze bardzo dobrze bronili. i dopiero po 20 minutach spotkania udało nam się podyktować swoje warunki – podkreślił Maciej Stachura, szkoleniowiec Arki.

Poznaniacy na początku meczu mieli nawet okazję na objęcie prowadzenia, ale po przechwycie Sebastiana Chwaszcza i szarży Sebastiana Gruszczczyńskiego, ten drugi został powstrzymany metr przed polem punktowym Arki. Gruszczyński raz jeszcze miał szansę na zaliczenie przyłożenia, ale tuż przed przerwą, ponownie w ostatniej chwili został zatrzymany przez graczy gości.
Zespół zagrał na tyle, na ile w obecnym składzie go stać. Tak długo, jak starczyło sił byliśmy w miarę równorzędnym partnerem dla znacznie silniejszego rywala. Im dłużej trwał mecz, tym przewaga gdynian, dominujących zwłaszcza w młynie byłą wyraźniejsza - powiedział kierownik Posnanii Jacek Kalka.

Posnania Poznań – Arka Gdynia 0:71 (0:26)