Smolik i Kev Fox wystąpią w Poznaniu

  Smolik i Kev Fox wystąpią w Poznaniu

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Andrzeja Smolika i Keva Foxa usłyszymy w niedzielę

  Andrzeja Smolika i Keva Foxa usłyszymy w niedzielę ©Archiwum Kayaxu

  W niedzielę w klubie Blue Note w Poznaniu usłyszymy duet Andrzej Smolik i Kev Fox.
  Andrzeja Smolika i Keva Foxa usłyszymy w niedzielę

  Andrzeja Smolika i Keva Foxa usłyszymy w niedzielę ©Archiwum Kayaxu


  Andrzej Smolik i Kev Fox stworzyli duet i w ubiegłym roku wydali płytę. W niedzielę ich muzyka zabrzmi w poznańskim klubie Blue Note. Obaj muzycy poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie podczas drugiego pobytu Kevina Foxa w Polsce i szybko stwierdzili, że pod względem artystycznym mają wiele wspólnego. Pierwszym rezultatem ich znajomości i współpracy był utwór „L.O.O.T”, który znalazł się na płycie Andrzeja Smolika „4”.


  Postać Kevina Foxa jest ciągle trochę tajemnicza, co wiąże się z komponowaną przez niego muzyką, ale biorąc pod uwagę to, że często przyjeżdża on do Polski, można powiedzieć, że ten brytyjski artysta upodobał sobie polską publiczność.

  Album „Smolik/ Kev Fox” to jeden z najwyżej ocenianych polskich albumów roku 2015. Pochodzący z niego utwór „Run” uznawany jest przez wielu za utwór roku. Misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie, niepowtarzalny, hipnotyzujący silny głos Keva przeciwstawiony jest minimalistycznemu brzmieniu gitary. Płyta „Smolik i Kev Fox” to dowód na to, że wcale nie trzeba wyjeżdżać na Zachód, silić się na „bycie zagranicznym”, aby nagrać coś bardzo dobrego. Niezbyt często zdarza się, że współpraca pomiędzy producentem i muzykiem przebiega tak harmonijnie. Na tej płycie nikt nie dominuje, nie stara się wychodzić na prowadzenie, nie stara się udowodnić swojej wyższości. Liczy się tylko muzyka.

  A jak brzmi na żywo, przekonamy się już w niedzielę. Koncert rozpocznie o godzinie 19, a bilety kosztują od 49 do 54 złotych.
  m.zaradniak@glos.com


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo