Sprawa Jarosława Ziętary: portret osoby zamieszanej w...

  Sprawa Jarosława Ziętary: portret osoby zamieszanej w zbrodnię

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sprawa Jarosława Ziętary: portret osoby zamieszanej w zbrodnię
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Prokuratura Apelacyjna w Krakowie

  To może być przełom w sprawie zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary. Prokuratura opublikowała portret pamięciowy i rysopis mężczyzny z krajów byłego ZSRR zamieszanego w zbrodnię na dziennikarzu.
  - Uzyskaliśmy informację o mężczyźnie, który mógł mieć związek ze sprawą zabójstwa Jarosława Ziętary. Był on wielokrotnie widywany na początku lat 90–tych w Poznania w towarzystwie polskiego biznesmena - mówi prowadzący śledztwo prokurator Piotr Kosmaty. - Mężczyzna ten posługiwał się językiem rosyjskim. Pochodził za wschodniej granicy, z krajów wchodzących wcześniej w skład ZSRR. Ubierał się w bardzo drogą i elegancką odzież - dodaje prokurator.

  Czytaj:
  Specsłużby kłamały bezkarnie


  Publikujemy portret pamięciowy oraz przekazany przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie rysopis mężczyzny. Przedstawia on jego wygląd z początku lat 90.

  Wiek ok. 30–35 lat, 180–185 cm wzrostu, sylwetka szczupła, twarz – wydłużona, skrajnie szczupła, włosy: jasny blondyn, krótkie, ok. 5-7 mm, modelowane żelem, brwi jasne, oczy jasno szare, średniej wielkości, głęboko osadzone, nos wąski, średniej długości, usta średniej długości, średnio grube, uszy średnie, lekko odstające. Znaki szczególne: silnie zarysowane okolice krtani.

  Osoby posiadające informacje o mężczyźnie z portretu pamięciowego prokuratura prosi o pilny telefoniczny kontakt pod numerem 12 615 44 42.

  - Zgłaszającym gwarantujemy pełną anonimowość - zapewnia prokurator Piotr Kosmaty.

  Prokuratura odmawia jakichkolwiek informacji na temat biznesmena, z który widywany był mężczyzna z rysopisu.

  Jarosław Ziętara interesował się - o czym świadczą zapisy w jego notesach - różnymi biznesmenami, którzy prowadzili na początku lat 90. interesy na dużą skalę. Niektórzy z nich współpracowali z obcokrajowcami ze wschodu. W Poznaniu policja miała w tamtym czasie problemy z przestępcami z terenów dawnego ZSRR.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W końcu coś drgnęło.

  outlaw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  W końcu coś drgnęło. Może też i sprawa Papały ruszy z miejsca ? To byłaby dopiero sensacja. Widać teraz dokładnie co to byli za "biznesmeni".

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czyżby czekał nas finał?

  Pelagia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Prokuratura podaje, że ów mężczyzna bywał w towarzystwie biznesmena, ale nic więcej nie powie. Ale w Poznaniu wszyscy wiedzą, ilu w tamtych czasach było tzw. biznesmenów, którzy robili interesy z...rozwiń całość

  Prokuratura podaje, że ów mężczyzna bywał w towarzystwie biznesmena, ale nic więcej nie powie. Ale w Poznaniu wszyscy wiedzą, ilu w tamtych czasach było tzw. biznesmenów, którzy robili interesy z ludźmi za wschodniej granicy. Niektórzy mieli nawet tzw. patenty na robienie takich interesów. Zapewne nie nasz UOP (SB) miał pełną informację o tych interesach, ale ten kapitalizm trzeba było jakoś budować, a te tzw. interesy były podwaliną pod jego budowanie.
  Dlatego uważam, że poniższe komentarze są nie na miejscu. W końcu zginął młody człowiek, który podstępem został zwabiony do samochodu i ślad po nim zniknął. Jak dobrze pamiętam, mieszkał na "ciekawej" ulicy Kolejowej!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tu szacunek .

  31węzłowy Burke (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  A ja niewielu szanuję.31

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hipoteza

  detektyw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  chyba nie jadł śniadania

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  giertych!

  posen (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  neandertalczyk


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Re posen

  31węzłowy Burke (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jakby brachol Końskiego....31

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo