Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta Polski w sobotę, 23 maja odwiedził po raz kolejny Wielkopolskę. Na mapie jego spotkań z mieszkańcami i samorządowcami znalazły się Gniezno, Poznań oraz Oborniki.
To własnie w Gnieźnie poparcia udzielił mu kojarzony z Platformą Obywatelską prezydent Tomasz Budasz. - Bardzo dokładnie zapoznałem się z programem Szymona Hołowni i uważam, że dzisiaj, w tych czasach, potrzebny jest nam ktoś, kto potrafi łączyć i działać dla wspólnego dobra ponad podziałami tak, jak my tutaj w Radzie Miasta Gniezna - tłumaczył prezydent Gniezna. Dodał też, że nie boi się politycznych konsekwencji wsparcia Szymona Hołowni.
Podczas spotkania w Poznaniu kandydat na prezydenta Polski podkreślał, że poparcie, jakie otrzymał w Gnieźnie, nie jest jedynym ze strony wielkopolskich samorządowców.
- Wielu już mnie poparło, w tym ruch bezpartyjnych samorządowców z Wielkopolski - mówił Szymon Hołownia. - Wiele samorządów jest przekonanych, że tylko kandydat, który rzeczywiście widzi problemy polskiego samorządu, który jasno mówi, że państwo nie może ich oszukiwać, zlecając im różne zadania, nie wysyłając za tym pieniędzy, tylko prezydent tak jak ja zapowiada weto samorządowe, powinien wygrać te wybory - dodawał.
Szymon Hołownia wierzy, że to on, a nie kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski wejdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich.
- Wszystkie sondaże, które widziałem, pokazują, że mam rzeczywiście w drugiej turze większe szanse na wygranie z Andrzejem Dudą niż Rafał Trzaskowski. Warto o tym pamiętać, kiedy się sondaże czyta, że wybory prezydenckie wygrywa się w drugiej turze, dlatego na tym powinniśmy się skupić i to powinien być nasz główny punkt odniesienia - powiedział.
W Poznaniu Sz. Hołownia zainagurował początek portalu pomocni.info, który ma bazą wiedzy dla wszystkich osób potrzebujących wsparcia. Na stronie znajduje się w tej chwili 7 tys. adresów sprawdzonych instytucji świadczących pomoc, w tym instytucji państwowych, organizacji pozarządowych, czy osób prywatnych, które udzielają pomocy prawnej, materialnej, czy psychologicznej.
- To olbrzymia baza danych, będziemy ją rozbudowywać. Chciałbym, by po kampanii pozostała realna pomoc i dobro, a nie tylko banery lub wywiady - stwierdził.
Sprawdź też:
- Tajny ośrodek pod Poznaniem. Przeprowadzano tu eksperymenty na ludziach?
- 30 zdjęć przedwojennego Poznania. Tak pięknie wyglądał!
- 50 zdjęć Poznania z lat 90. Wielu z tych miejsc nie poznasz!
- Tak wygląda schron pod zamkiem zbudowany dla Hitlera
- Poznań 1948. Zobacz, jak wyglądało miasto 3 lata po wojnie
- Poznań kiedyś i dziś. Zobacz, jak zmieniło się miasto
iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?