MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Takie majątki mają wiceprezydenci Poznania. Prześwietliliśmy ich oświadczenia. Kto jest najbogatszy?

Karol Pomeranek
Karol Pomeranek
Na wiceprezydentów Poznania prezydent Jacek Jaśkowiak tuż po reelekcji powołał Mariusza Wiśniewskiego, Jędrzeja Solarskiego oraz Natalię Weremczuk
Na wiceprezydentów Poznania prezydent Jacek Jaśkowiak tuż po reelekcji powołał Mariusza Wiśniewskiego, Jędrzeja Solarskiego oraz Natalię Weremczuk UMP
Prześwietlamy oświadczenia majątkowe wiceprezydentów Poznania, które właśnie opublikowane zostały na stronach Biuletynu Informacji Publicznej. Zobacz, ile mają oszczędności, jakie nieruchomości i samochody oraz jakie zaciągnęli kredyty. I jak to wygląda w porównaniu do ich poprzednich oświadczeń majątkowych.

Na wiceprezydentów Poznania prezydent Jacek Jaśkowiak tuż po reelekcji powołał Mariusza Wiśniewskiego, Jędrzeja Solarskiego oraz Natalię Weremczuk. W galerii poniżej prezentujemy składniki majątkowe oraz dochody wykazane w oświadczeniach majątkowych.

Mariusz Wiśniewski

Jak podaje poznański magistrat, Mariusz Wiśniewski w 2014 r. pracował jako wiceprezes Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego S.A..

– W l. 2012-14 był wykładowcą w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, a od 2017 r. (za wyjątkiem l.2020-22) prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. W l. 2008-14 pracował w Zespole Doradców Wojewody Wielkopolskiego – Piotra Florka, gdzie był m.in. zaangażowany w organizację Konferencji Klimatycznej ONZ w Poznaniu w 2008 r. oraz spotkań w ramach polskiej Prezydencji w UE, które odbywały się w Poznaniu w 2011 r. Od 2006 do 2008 r. był asystentem Posła do Parlamentu Europejskiego dra Filipa Kaczmarka w poznańskim biurze poselskim. Od 2003 do 2006 r. pracował w Urzędzie Miasta Poznania, gdzie był organizatorem pierwszego w Polsce miejskiego programu staży studenckich.

Jędrzej Solarski

Drugi zastępca prezydenta Jędrzej Solarski z kolei swoją karierę zawodową rozpoczął w 1998 roku pracą w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

– W 2002 roku obejmuje funkcję dyrektora wydziału spraw obywatelskich i zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Poznaniu. W Urzędzie Miasta pracuje od października 2003 roku, od początku w Wydziale Organizacyjnym. Do roku 2011 jako zastępca dyrektora, następnie – po kilkumiesięcznym okresie pełnienia obowiązków – jako dyrektor tego Wydziału. Wykładowca z zakresu reformy administracji publicznej na Uniwersytecie Ludowym w Poznaniu w latach 1999 - 2000. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu prawa pracy. Od 2019 r. jest członkiem Rady Nadzorczej Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o.

– czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania.

Natalia Wieczorek

Trzecia zastępczyni prezydenta Natalia Weremczuk od września 2020 roku Natalia Weremczuk pełniła funkcję dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu.

– W tym czasie Pracownia przygotowała projekt nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Poznania (alternatywnie nowe Studium – konstytucję przestrzenną Poznania), 61 miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (w tym plan ochronny dla poznańskich Szacht, czy poznańskiej Cytadeli, plan poszerzający klin zieleni na Strzeszynie, plan dla nowego parku linearnego na Górczynie, nowy plan dla Starego Miasta, czy plany inwestycyjne dla obiektów poprzemysłowych na terenie dawnej EC Garbary na Ostrowie Tumskim (tzw. mała wyspa), na terenie dawnej Rzeźni Miejskiej, czy na terenach w rejonie ulicy Starołęckiej. Pod kierownictwem Natalii Weremczuk, we współpracy z PKP, MPU przygotowała również nową koncepcję zagospodarowania dworca głównego w Poznaniu – podaje poznan.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected].

Turystyczna Wielkopolska - Piła:

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski