W piłkarskiej trzeciej lidze Victoria Września znów zmieniła lidera. Na czele tabeli Sokół Kleczew

MAC, LUMAR
Jasmin Burić w bramce Lecha II w meczu z Centrą w Ostrowie.
Jasmin Burić w bramce Lecha II w meczu z Centrą w Ostrowie. Łukasz Bartczak
Już po raz trzeci piłkarze Victorii Września przyczynili się do zmiany lidera w kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej lidze. We wtorek beniaminek zremisował na wyjeździe z prowadzącym dotychczas Startem Warlubie 1:1, a stratę punktów przez Start wykorzystał Sokół Kleczew, wysuwając się na pierwsze miejsce w tabeli. Zespół z Kleczewa ma jeden punkt przewagi nad Startem Warlubie, dwa nad Wdą Świecie i Nielbą Wągrowiec oraz cztery nad Wartą Poznań. Liderem mogła być Nielba, ale zremisowała z Polonią Środa Wielkopolska.

Victoria zasłużyła na remis

W Warlubiu gospodarze objęli prowadzenie siedem minut przed końcem po stałym fragmencie gry, wyrównał już w doliczonym czasie Maciej Lisiecki, pewnie wykorzystując rzut karny. Jedenastka była ewidentna, Mateusz Goździszek został "ścięty" w polu karnym.
Jeszcze przy wyniku 0:0 miejscowych przed utratą gola uratował jeden z obrońców, w ostatniej chwili wybijając piłkę z linii bramkowej.

Przerwana seria rezerw Lecha

Po siedmiu meczach bez porażki (sześć zwycięstw i remis) Centra Ostrów Wielkopolski przerwała pomyślną serię piłkarzy Lecha II Poznań. Po raz ostatni lechici nie zdobyli punktów 21 września, gdy na własnym boisku przegrali 0:1 z innym zespołem z Ostrowa – Ostrovią.
Na pierwszego gola dla gospodarzy zdobytego w 37. minucie przez Dawida Kuczyńskiego, 20. sekund później odpowiedział Niklas Zulciak, ale decydujące słowo należało po przerwie do gospodarzy, a zwycięstwo miejscowych przypieczętował Tomasz Mierzyński.
W zespole Lecha II całe spotkanie rozegrał Jasmin Burić.

Lider znowu w Kleczewie

Piłkarze Sokoła Kleczew powrócili na czoło tabeli. We wtorek pewnie wygrali u siebie z najsłabszym zespołem rozgrywek Włocłavią 3:0. – Goście przyjechali do Kleczewa wyłącznie się bronić, a że moi podopieczni nie najlepiej "weszli" w spotkanie, do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Mecz ustawiła bramka zdobyta tuż po przerwie przez Norberta Grzelaka. Potem poszło już łatwiej. Mogliśmy ten mecz wygrać wyżej, nie chodziło nam jednak o jakiś strzelecki rekord, a o następne trzy punkty. Oczywiście cieszymy się z kolejnego zwycięstwa – powiedział Tomasz Mazurkiewicz, szkoleniowiec Sokoła.

Cztery karne w Tarnowie Podgórnym

Po ciekawym meczu beniaminek z Tarnowa Podgórnego zremisował 2:2 z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Tarnowianie dwukrotnie prowadzili, a komplet punktów stracili w ostatniej minucie. Co ciekawe wszystkie bramki padły z rzutów karnych.
Zwraca uwagę przerwanie serii sześciu spotkań bez porażki Unii Swarzędz, która przegrała 0:2 w Jarocinie z Jarotą. Z trzech punktów cieszyli się piłkarze Warty. Zieloni wygrali 3:2 z Unią w Solcu Kujawskim.

16. kolejka trzeciej ligi
Centra Ostrów Wielkopolski – Lech II Poznań 2:1 (1:1). Bramki:
1:0 Dawid Kuczyński (37), 1:1 Niklas Zulciak (38), 2:1 Tomasz Mierzyński (57).

Unia Solec Kujawski – Warta Poznań 2:3 (0:1). Bramki: 0:1 Michał Ciarkowski ((12), 0:2 Ciarkowski (70), 0:3 Alain Ngamayama (88), 1:3 Rafał Kubacki (89. karny), 2:3 Adam Kasprzak (90+3),

Start Warlubie – Victoria Września 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 Piotr Żurek (83), 1:1 Maciej Lisiecki (90+2. karny).

Sokół Kleczew – Włocłavia Włocławek 3:0 (0:0). Bramki: 1:0 Norbert Grzelak (47), 2:0 Mikołaj Pingot (58), 3:0 Arkadiusz Bajerski (79).

Sparta Brodnica – Pogoń Mogilno 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 Adrian Bieńkowski (28), 1:1 Przemysław Kędziora (72).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:2 (1:1). Bramki
: 1:0 Artur Dorna (10. karny), 1:1 Błażej Cyfert (37. karny), 2:1 Dorna (53. karny), 2:2 Cyfert (90. karny).

Nielba Wągrowiec – Polonia Środa Wielkopolska 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 Michał Fertikowski (41), 1:1 Krzysztof Bartoszak (50).
Wda Świecie – Chełminianka Chełmno 3:1 (1:1). Bramki:0:1 Rafał Baranowski (10), 1:1 Maciej Kot (28), 2:1 Patryk Urbański (49), 3:1 Patryk Kiełpiński (89).

Jarota Jarocin – Unia Swarzędz 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 Dominik Chromiński (64), 2:0 Piotr Skokowski (89).