Wielkie emocje w meczu Enei Energetyka z SMS PZPS Szczyrk. Poznanianki wygrały 3:2 i pracują na miano mistrzyń horrorów

Przyjmująca Enei Energetyka, Adrianna Muszyńska zadała decydujący cios rywalkom w niedzielnym spotkaniu Fot. Sportowy-Poznan.pl
Poznańskie siatkarki w środę wygrały po tie-breaku w Opolu, w niedzielę to samo zrobiły, w równie dramatycznych okolicznościach w meczu na własnym parkiecie z SMS PZPS Szczyrk.

Młodzież przyjechała do hali CityZen opromieniona błyskawiczną wygraną nad San-Pajdą Jarosław. Zaczęło się zgodnie z planem, bo od łatwej wygranej energetycznych dziewczyn. Potem jednak dla gospodyń zaczęły się schody.
Spory udział w doprowadzeniu do stanu 1:2 w setach miała wychowanka Enei Energetyka, Martyna Borowczak, która popisywała się mocnymi atakami.

Podopieczne Marcina Patyka włączyły piąty bieg, kiedy miały już nóż na gardle. W czwartym secie wynik „trzymała” Joanna Sikorska (została MVP), a w piątym, przy stanie 5:8, poznanianki wygrały wojnę nerwów. Kluczowe punkty zdobyła Kinga Dybek, a kropkę nad „i” postawiła Adrianna Muszyńska. Kibice przeżyli więc huśtawkę nastrojów, zakończoną kolejnym happy endem.

Natomiast pilanki pojechały do hali wicemistrzyń Polski. W Łodzi Enea PTPS po dwóch partiach remisowała 1:1, ale w trzecim i czwartym secie na parkiecie rządziła już tylko drużyna Budowlanych i jej liderka, Anastasia Kraiduba.

LSK: Grot Budowlani Łódź – Enea PTPS Piła 3:1 (25:11, 20:25, 25:15,25:17), Volley Wrocław – Energa MKS Kalisz (poniedziałek, godz. 20.30), Developres Rzeszów – Chemik Police (poniedziałek, godz. 17.30, relacje z obu meczów w Polsacie Sport)
I liga kobiet: Enea Energetyk Poznań – SMS PZPS Szczyrk 3:2 (25:16,21:25, 24:26, 25:19, 16:14)