Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wirtualna przychodnia zwycięzcą Hackfestu 2012

Mateusz Pilarczyk
Poznaliśmy wyniki maratonu programistycznego, który przed tygodniem odbywał się w podpoznańskim Eureka Technology Park. Na Hackfeście w głosowaniu mentorów zwyciężył Connecterio. Natomiast szansą na 800 tys. złotych dotacji musiały się podzielić dwa zespoły programistów. Czas pokaże, czy któraś z aplikacji choć zbliży się popularnością do Naszej Klasy, albo Facebooka.

- W głosowaniu internautów z 411 głosami wygrała aplikacja DetRobb, która powstała zdalnie - podaje wyniki Dorota Harasimowicz z fundacji Polak 2.0, która organizowała informatyczny maraton.

DetRobb to projekt do monitorowania skradzionego sprzętu. W przypadku ustawienia stanu "skradziony" przez właściciela oprogramowanie potrafi zrobić zdjęcie kamerą internetową złodziejowi i przesłać je - wraz z numerem IP. Dzięki temu można zidentyfikować sprawcę i zlokalizować skradziony sprzęt. Twórcy aplikacji otrzymali w nagrodę pakiet usług umożliwiających dalszy jej rozwój.

Najbardziej prestiżowe było jednak głosowanie wybranych przez fundację jurorów, którzy byli nie tylko programistami, ale i biznesmeni, grafikami oraz dziennikarzami.

CZYTAJ TEŻ:
Hackfest: Kto wygra maraton programowania?
Hackfest Poznań: w weekend maraton programowania

- W głosowaniu eksperckim wygrała aplikacja wspomagająca pracę przychodni lekarskiej Connecterio - informuje Dorota Harasimowicz.

Aplikacja ma być tak naprawdę wirtualną przychodnią. Z lekarzem możemy umówić się w dogodnym dla nas czasie na telekonferencję podczas, której zinterpretuje nam wyniki wcześniej wysłanych badań, zleci kolejne, a wypisane recepty prześle pocztą. - O projekcie rozmawialiśmy ze znajomym lekarzem. Teraz najważniejsze jest rozreklamowanie naszego pomysłu - uważa Maciej Blim z drużyny, która przygotowała aplikację. Za zwycięstwo w Hackfeście otrzymał on 1500 zł.

Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio serwis do pracy nad pomysłami Conceptr.net, stworzony przez studentów Politechniki Poznańskiej oraz Borrower. Ta ostatnia aplikacja mobilna przypomina o pożyczonych przedmiotach.

Hackfest wspomagał Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Jego eksperci wybrali do dalszych prac aplikację zabio.re, która łączy osoby podróżujące w tym samym kierunku. Dzięki temu można zaoszczędzić np. na biletach grupowych. Szansę na 800 tys. zł dotacji z PAIP ma również projekt Be Awesome. Służy on motywowaniu do działania poprzez ogłaszanie swoich celów (np. rzucenie palenia, schudnięcie) innym użytkownikom, którzy dopingują nas do osiągnięcia celu.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski