MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Śremie 200 uczniów z całej Wielkopolski rywalizowało w finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zobacz jak szło!

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
od 7 lat
Uczniowie szkół podstawowych z całej Wielkopolski zawitali do Śremu. W piątek 24 maja na terenie miejscowej Szkoły Podstawowej nr 1 zorganizowano Wojewódzki Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęło blisko 200 uczestników, którzy musieli zmierzyć się z czterema zadaniami.

Śremska Jedynka areną finału Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W połowie kwietnia Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie gościła uczestników powiatowego etapu Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tym razem śremska Jedynka stała się areną rywalizacji najlepszych uczniów szkół podstawowych z całej Wielkopolski, m.in. z Piły, Leszna, Konina, Poznania, czy Krotoszyna.

W tym gronie nie zabrakło reprezentantów powiatu śremskiego. Podczas wojewódzkich zmagań nasz region reprezentowali uczniowie ze szkoły w Masłowie, SP nr 6 w Śremie, oraz ze wspomnianej Jedynki. Do naszego miasta zawitało 59 drużyn liczących blisko 200 uczestników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: grupa 10-12 lat oraz grupa powyżej 12 lat.

Tomasz Barylski

Uczniowie musieli zmierzyć się z czterema zadaniami

Podczas turnieju na jego uczestników czekały cztery zadania. Najpierw uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego, rozwiązując test. Pojawiły się również pytania dotyczące skrzyżowań i tego, kto w danej sytuacji ma pierwszeństwo. Później przyszedł czas na praktykę, czyli udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu, który upadł podczas jazdy na rowerze, tor przeszkód oraz przejazd po miasteczku ruchu drogowego z zachowaniem należytej ostrożności i dostosowania się do znaków.

Najbardziej punktowana jest wiedza na temat bezpieczeństwa. Na pierwszej pomocy, żeby potrafili sobie poradzić. Jeżeli najadą na jakieś zdarzenie lub jeżeli ktoś z uczestników wyprawy rowerowej dozna jakiegoś zranienia skaleczenia, tak żeby umieli reagować, pomagać sobie

- powiedział nam asp. sztab. Krzysztof Tomaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Tomasz Barylski

Najlepsi z najlepszych. Oto zwycięzcy finału wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Po podliczeniu wyników okazało się, że w grupie pierwszej najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Przykonie. Natomiast w starszej grupie zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lesznie. Przyznano również indywidualne nagrody, które otrzymali: Marcin Dominiak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Luboniu (grupa pierwsza) oraz Bartosz Wylegała ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnkowie (grupa 2).

Laureaci - grupa pierwsza

  1. Szkoła Podstawowa w Przykonie,

  2. Zespół  Szkolno-Przedszkolny w Konojadzie,

  3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Mieszkowie.

Tomasz Barylski

Laureaci - grupa druga

  1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lesznie,

  2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kostrzynie,

  3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czarnkowie.

Organizatorami turnieju był Polski Związek Motorowy - okręg Poznań, Automobil Klub Wielkopolska, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Komenda Powiatowa Policji w Śremie, Urząd Miasta w Śremie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie.

W Śremie 200 uczniów z całej Wielkopolski rywalizowało w fin...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski