Wożą zwłoki z Poznania do Swarzędza bo jest taniej

  Wożą zwłoki z Poznania do Swarzędza bo jest taniej

  Marcin Idczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wożą zwłoki z Poznania do Swarzędza bo jest taniej

  Wożą zwłoki z Poznania do Swarzędza bo jest taniej ©Paweł Miecznik

  Rodziny, których nie stać na wyprawienie pogrzebu zmarłemu krewnemu muszą jeździć do Swarzędza by pomodlić się przy trumnie.
  Wożą zwłoki z Poznania do Swarzędza bo jest taniej

  Wożą zwłoki z Poznania do Swarzędza bo jest taniej ©Paweł Miecznik

  Każdego miesiąca poznański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie organizuje średnio 11 pogrzebów. Dotyczą one głównie osób biednych, samotnych lub członków rodzin, których nie stać na wyprawienie pochówku.

  Jednak krewni lub znajomi mają problem z pomodleniem się lub wspomnieniem zmarłego przy trumnie. Ta wędruje pomiędzy Poznaniam, a odległą częścią Swarzędza jaką jest Jasin. Stamtąd wraca na jedną z poznańskich nekropolii.

  – Musieliśmy ogłosić przetarg na wykonywanie tego typu usług – wyjaśnia Lidia Leońska, rzecznik MOPR. – Wygrała oferta najtańsza. Wiem, że może to niewłaściwe sformułowanie w tej kwestii, ale przy ocenie ofert liczy się rachunek ekonomiczny – dodaje.

  Wygrała firma Tanatos, która działa w całym kraju, w tym w Swarzędzu i Poznaniu. – W przetargu nie było mowy o tym, by częścią pogrzebu było czuwanie w kaplicy, czy też domu pożegnań – mówi Michał Hajder, który reprezentuje poznański oddział firmy.

  I wyjaśnia, że oferta w przetargu była przygotowana właśnie bez tego fragmentu ceremonii. – Jednak ze względu na zapytania od uczestników pogrzebów postanowiliśmy wystawiać trumnę – mówi i dodaje, że z uwagi na koszty postanowiono to robić na cmentarzu w Swarzędzu-Jasinie.

  Zwłoki są tam przewożone z Poznania. Później wracają na Miłostowo lub Junikowo. Jeśli pochówek odbywa się na tym pierwszym cmentarzu to pomodlić się przy zmarłym można tego samego dnia. Jeśli trumnę trzeba zawieźć na Junikowo, to czuwania odbywa się dzień wcześniej.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  xx

  DFG (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  a kto rozpisał przetarg i dał warunek najniższej ceny? Wszędzie tylko cena i cena. W mojej branży też tak jest. Potem firmy robią po kosztach lub za darmo i ledwo się utrzymują.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?

  Wlkp (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Cmentarz w Swarzędz Jasiń? Pierwsze słyszę!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jawna kpina

  czarek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Paranoja, jak się nie da za 1600 złotych zrobić pogrzebu, to niech nie robią, kompletne zakłamanie zakładu pogrzebowego, bo ofertę za te pieniadze pewnie za nich krasnoludki złożyły, loool. A ten...rozwiń całość

  Paranoja, jak się nie da za 1600 złotych zrobić pogrzebu, to niech nie robią, kompletne zakłamanie zakładu pogrzebowego, bo ofertę za te pieniadze pewnie za nich krasnoludki złożyły, loool. A ten tantatos wrzucił na stronę główną ze ich usługi dla mopr cieszą się wyśmienitą opinią looool, czad. Zyc i nie umierać :)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .....

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Mopr organizuje pogrzeby i nawet nieumie skonstruować umowy żeby dla ludzi było lepiej,dadzą mało jak najmniej pieniędzy i mają to gdzieś. A teraz gościu firmę pogrzebowa obsmarowuje. To Mopr...rozwiń całość

  Mopr organizuje pogrzeby i nawet nieumie skonstruować umowy żeby dla ludzi było lepiej,dadzą mało jak najmniej pieniędzy i mają to gdzieś. A teraz gościu firmę pogrzebowa obsmarowuje. To Mopr liczy kase a nie firma pogrzebowa. Ma być tanio to robią tanio. Afera z niczego praktycznie....zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cmentarz w Swarzędzu-Jasinie?

  mmm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  Tyle lat mieszkałem w Swarzędzu, a jakoś nigdy nie zauważyłem, że w Jasinie jest jakiś cmentarz. Czy chodzi o cmentarz w Gortatowie, do którego wystarczy dojechać autobusem linii 401, 405 lub 412 i...rozwiń całość

  Tyle lat mieszkałem w Swarzędzu, a jakoś nigdy nie zauważyłem, że w Jasinie jest jakiś cmentarz. Czy chodzi o cmentarz w Gortatowie, do którego wystarczy dojechać autobusem linii 401, 405 lub 412 i podejść kilkaset metrów?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jasin

  Jasin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Cmentarz oficjalnie lezy w Jasiniu, a nie w Gortatowie jak przyjęło się mówić.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mopr

  nnn, (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Bo ludzie to by chcieli tanio,szybko i wygodnie najlepiej to taksówkę im za darmo podesłać....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "menager od pogrzebów"

  pyrus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  Biedni pewnie mają i tak szczęście, że nie wystawiono trumny w Kaliszu - brak wyobraźni i głupota MOPR-u oraz cynizm "menagera od pogrzebów"

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo