Wspaniały sukces judoczki z Poznania! Natalia Stokłosa mistrzynią Polski seniorów. Nagrodzony został także trener PGE Akademii Judo

Judocy z Poznania podczas tegorocznych mistrzostw Polski w Katowicach spisali się na medal i to dosłownie PGE Akademia Judo/materiał prasowy
To był bardzo udany weekend w wykonaniu judoków z PGE Akademii Judo Poznań. Natalia Stokłosa wywalczyła złoty medal na mistrzostwach Polski seniorek i seniorów w Katowicach. 21-latka nie pozostawiła złudzeń rywalkom we wszystkich walkach. Srebro w swojej kategorii wiekowej zdobyła inna z przedstawicielek poznańskiego klubu - Eliza Wróblewska. Nagrodzony został również trener Akademii Judo - Radosław Miśkiewicz, który został wybrany trzecim najlepszym szkoleniowcem tego sportu w naszym kraju.

Natalia Stokłosa zdobyła złoty medal w najlżejszej kategorii wagowej (-48 kg). 21-latka reprezentująca barwy zespołu PGE Akademii Judo Poznań stoczyła trzy walki. W ćwierćfinale pokonała świeżo upieczoną brązową medalistkę Mistrzostw Polski Młodzieży Karinę Grzywacz z AZS AWF Katowice. Walka trwała 12 sekund, a Stokłosa wygrała go przez ippon. Półfinał to bardzo zacięty bój z Zuzanną Woźniak z Yuko Józefów, który został zwyciężony przez trzy przewinienia przeciwniczki. W wielkim finale Stokłosa wygrała z Oliwią Onysk z AZS AWF Katowice po 44 sekundach.

Srebro na zawodach w kategorii do 70 kg wywalczyła Eliza Wróblewska. Trzykrotna mistrzyni Polski po dwóch wygranych walkach awansowała do finału. Tam musiała uznać jednak wyższość Aleksandry Kowalewskiej z Nastula Club.

Damian Kubiak wspaniale zaprezentował się na turnieju, zdobywając brązowy medal w kategorii do 100 kg po udziale w 4 walkach, z których trzy zakończył zwycięstwem, a jedną porażką. Co więcej, warto podkreślić, że Damian jest jeszcze juniorem, co czyni zdobycie medalu na imprezie seniorskiej obiecującym prognostykiem dla tego młodego zawodnika.

Niewiele zabrakło do podium dla Agaty Szafran (63 kg) oraz Marceliny Romaniuk (70 kg), które zajęły piąte miejsce. Oba te zawodniczki zakończyły zawody z bilansem dwóch wygranych i dwóch porażek.

W turnieju wzięli udział również Monika Olejnik (52 kg), Jakub Mrozek (100 kg) oraz Nikodem Kubiak (+100 kg). Niestety, wszyscy odpadli w walkach eliminacyjnych.

Podczas tego turnieju wręczono nagrody dla 10 najlepszych trenerów w Polsce, a wśród wyróżnionych znalazł się Prezes PGE Akademii Judo Poznań, jednocześnie główny trener, Radosław Miśkiewicz, który zdobył trzecie miejsce w rankingu najlepszych trenerów judo w Polsce.

To nie był udany wieczór dla wszystkich tych, którzy postanowili wybrać się na Enea Stadion. Kolejorz przegrał z Widzewem Łódź 1:3 i nie wykorzystał potknięć rywaliZobacz zdjęcia z meczu --->

Kibice Lecha Poznań rozczarowani i zziębnięci. Nie tak miał ...