Autobusy linii 173 będą kursować zmienioną trasą w sobotę, 16 września już od godz. 7.50 - kursu z ronda Śródka. Pojadą trasą: Rondo Śródka – Podwale – Zawady – Główna – Gdyńska – Bałtycka – Gnieźnieńska – Bogucin/Pętla – Gnieźnieńska – Bałtycka – Janikowska – Janikowo (– Janikowska – Asfaltowa – Janikowo/Ogrodnicza).
– Na skrzyżowaniu ulic Gdyńskiej i Gnieźnieńskiej autobusy zatrzymywać się będą na przystanku „Główna 01” (GLOW01 – na ul. Gdyńskiej) zamiast na przystanku „Główna 03” (GLOW03) – informuje MPK Poznań. – Autobusy jadące w kierunku Janikowa nie będą zatrzymywać się na skrzyżowaniu ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej – po przystanku „Główna” kolejnym przystankiem będzie „Bogucin Bałtycka”. W kierunku ronda Śródka trasa pozostanie bez zmian.
Na linię skierowane będą mniejsze autobusy, a przystanki „Główna 03” (GLOW03), „Urwista 01” (URWI01), „Gnieźnieńska 01” (GNIE01), „Gnieźnieńska Cmentarz 01” (CMEN01) oraz „Gnieźnieńska I 01” (GNNZ01) – wszystkie w kierunku Bogucina – będą przez nie omijane i tymczasowo wyłączone z użytkowania.
MPK zapowiada że jeśli awaria nie zostanie usunięta w sobotę, to autobus linii 227 w nocy 16/17 września 2023 r. o godz. 1:38 z ronda Rataje pojedzie również trasą zmienioną: Rondo Rataje – Jana Pawła II – rondo Śródka – Podwale – Zawady – Główna – Gdyńska – Bałtycka – Janikowska – Janikowo. Kurs o 2:03 z Janikowa trasą bez zmian.
Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?