Biegacze pokonają dystans 4 km sami lub w kilku-, kilkunasto- czy kilkudziesięcioosobowej grupie w zależności od zasad dotyczących zgromadzeń, które będą obowiązywać we wrześniu. Nie będzie też wyznaczonej trasy, każdy może wytyczyć wymagany odcinek samodzielnie i w wybranej lokalizacji – wzdłuż Wartostrady, Jeziora Maltańskiego czy po okolicznych leśnych ścieżkach. Nie trzeba jak dotychczas biec konkretnie w Poznaniu, ale w dowolnej miejscowości, w kraju lub poza jego granicami.
Zobacz też: Henryk Paskal: Biegacze mogą liczyć tylko na siebie
W dniu imprezy, 6 września, kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują, ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji i pojawią się w klasyfikacji ogólnej. Z Krakowa, gdzie ma swoją siedzibę Fundacja Poland Business Run, prowadzona będzie transmisja live. W ten sposób każdy będzie mógł śledzić wydarzenie wirtualnie.
– Ze specjalnego studia połączymy się z biegaczami, przedstawicielami firm z Poznania i innych miast, a także naszymi ambasadorami i beneficjentami, komentując wyniki i rekordy – dodaje Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.
Główne hasło sztafety, czyli “Pobiegniesz - pomożesz!” pozostaje bez zmian. Fundacja pragnie, by, pomoc otrzymało jak najwięcej potrzebujących po amputacjach i z innymi dysfunkcjami narządów ruchu. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu poznańskich biegaczy, wsparcie w zakresie dofinansowania sprzętu ortopedycznego i medycznego, a także rehabilitacji, otrzymało 10 osób. W tym roku poznajemy już kolejnych beneficjentów tego biegowego święta. Wśród nich – osoby z Wielkopolski.
Jednym z nich jest Waldemar Konieczny. To 30-latek z Wielkopolski, któremu amputowano obie nogi. Celem zbiórki jest dofinansowanie jego drugiej protezy, by mógł wrócić do sprawności i pracy. Drugi beneficjent to Kacper Hała - aktywny 20 latek, który stracił nogę na wysokości uda w wyniku wypadku rolniczego. Mimo tego nie poddał się i odnalazł się w sporcie, który jest jego pasją. Obecnie jest w kadrze Polski AMP Futbolu, gdzie trenuje piłkę piłka nożną dla osób po amputacji. Dodatkowo należy do lokalnej drużyny Amp Futbolu - Warta Poznań. Poprzez intensywne treningi dąży do osiągnięcia możliwie jak największej sprawności fizycznej. Dzięki protezie nogi pragnie spróbować swoich sił w innych dyscyplinach sportowych.
- Łącznie w biegu wystartuje blisko 20.000 biegaczy. Bardzo nas to cieszy – dodaje Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatora. – Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że biegnąc będziemy mogli wesprzeć Wiekopolan – naszych beneficjentów, dodaje Rosa.
Wszystkim beneficjentom Poland Business Run mogą pomóc również osoby, które nie biorą udziału w tegorocznej sztafecie. Wraz z początkiem czerwca ruszyła akcja „Pomagam Bardziej”, w ramach której można wpłacać datki poprzez drużyny zarejestrowane na bieg. Rok temu udało się w ten sposób zebrać ponad 100 tys. złotych, a najwięcej środków zgromadziła krakowska firma Leach&Lang Property Consultants. Jak będzie tym razem?
– Jesteśmy przekonani, że rywalizacja będzie bardzo zacięta! Warto pamiętać, że wszystkie fundusze z akcji “Pomagam Bardziej” zostaną przekazane na zakup protez, wsparcie rehabilitacyjne i psychologiczne osób po amputacjach. Drużynom biegowym, które zachęcą do wpłat jak najwięcej osób i zgromadzą najwięcej środków, pod koniec każdego miesiąca przyznamy tradycyjne już Żółte Koszulki Lidera. W tym roku zaprojektowała je specjalnie dla nas łódzka firma Pan Tu Nie Stał – mówi Angelika Hałoń z Fundacji Poland Business Run.
W stawce 19 tys. biegaczy będzie też nasza firmowa sztafeta biegaczek pod nazwą Polska Press Girls Power Poznań.
Chcesz wiedzieć więcej?
Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]
Adam Matysek na Gali PKO BP Ekstraklasy
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?