Zawodnicy Artbud IV ligi rozpieścili swoich kibiców w mijający weekend. Aż 34 gole padły w piątek i sobotę na wielkopolskich boiskach

Piłkarze Polonii 1912 Leszno zanotowali pierwszą wygraną w obecnym sezonie Artbud IV ligi Andrzej Bartkowiak
Aż 34 gole zobaczyli kibice w ramach 5. kolejki Artbud IV ligi. Najwięcej bramek padło w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie miejscowa Centra pokonała Victorię Skarszew aż 5:3. Sporo goli padło także w Lesznie oraz Słupcy.

To był fantastyczny weekend dla wszystkich fanów, którzy wybrali się w ostatni weekend na zmagania Artbud IV ligi. Aż 34 gole padły we wszystkich spotkaniach, które odbyły się w piątkowe oraz sobotnie popołudnie na wielkopolskich boiskach.

Najwięcej, bo aż 8 padło na obiekcie w Ostrowie Wielkopolskim. Tam miejscowa Centra pokonała słabo spisującą się na początku rozgrywek beniaminka ligi Victorię Skarszew 5:3, choć to goście zaczęli znakomicie. Już po 5 minutach spotkania, po dwóch trafieniach Patryka Palata, było 2:0 dla przyjezdnych. To niewątpliwie rozwścieczyło ostrowian, którzy do przerwy odrobili straty i to dodatkowo z nawiązką. Do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 4:2. Po przerwie bramkę kontaktową, a zarazem hat-tricka zaliczył Palat. Ten sam zawodnik w końcówce spotkania musiał opuścić boisko, po tym jak zobaczył drugą żółtą kartkę. Ostateczny cios Victorii zadał Michał Kucharski, który ustalił wynik na 5:3.

Pozostali beniaminkowie Artbud IV ligi w mijający weekend zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Polonia 1912 Leszno uporała się na własnym boisku z pozostającą ciągle bez zwycięstwa Wartą Międzychód 4:2, Lipno Stęszew wygrało na wyjeździe z Obrą Kościan 3:0, natomiast Noteć Czarnków niespodziewanie pokonał w Wągrowcu z tamtejszą Nielbą 3:1.

Po raz kolejny swoje punkty gubi Mieszko Gniezno. Tym razem piłkarze z pierwszej stolicy Polski zremisowali na wyjeździe z Huraganem Pobiedziska 1:1. Gnieźnianie już w 9. minucie spotkania prowadzili po bramce Kacpra Zimmera, jednak na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy wynik ustalił obrońca gości Maciej Ratajski.

Wyniki 5. kolejki Artbud IV ligi:

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Kotwica Kórnik 0:1, Iskra Szydłowo - Victoria Września 2:1, Nielba Wągrowiec - Noteć Czarnków 1:3, Obra Kościan - Lipno Stęszew 0:3, SKP Słupca - Korona Piaski 1:4, Centra Ostrów Wielkopolski - Victoria Skarszew 5:3, LKS Gołuchów - Polonia 1908 Marcinki Kępno 1:1, Huragan Pobiedziska - Mieszko Gniezno 1:1, Polonia 1912 Leszno - Warta Międzychód 4:2

Warta w końcówce wyjazdowego meczu z Cracovią była zabójczo skuteczna i dzięki temu wywiozła spod Wawelu komplet punktów. Przebieg spotkania długo na to nie wskazywał, ale jak wiadomo zwycięzców się nie sądzi. Zieloni potwierdzili, że są w tym sezonie szalenie groźni w delegacji. Z trzech obcych boisk wywieźli dziewięć punktów i konsekwentnie realizują przedsezonowy cel, czyli bezpieczne miejsce w tabeli na półmetku rozgrywek ekstraklasy.Zobacz oceny w skali 1-10 --->

Oceniamy piłkarzy Warty Poznań w meczu z Cracovią (2:0). Zie...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani