Były burmistrz Sulmierzyc liczy na to, że uniknie kary...

  Były burmistrz Sulmierzyc liczy na to, że uniknie kary więzienia

  Marcin Szyndrowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Piotr K., zdaniem obrony, mógłby odbyć karę wolnościową

  Piotr K., zdaniem obrony, mógłby odbyć karę wolnościową ©Wiesław Zdobylak

  Piotr K., były burmistrz Sulmierzyc skazany na rok więzienia za przyjęcie łapówki, odwołał się od wyroku i liczy na zmianę kary.
  Piotr K., zdaniem obrony, mógłby odbyć karę wolnościową

  Piotr K., zdaniem obrony, mógłby odbyć karę wolnościową ©Wiesław Zdobylak

  W sprawie byłego burmistrza Sulmierzyc Piotra K. mamy do czynienia z nowymi okolicznościami. Obie strony procesowe - prokuratur Cecylia Majrzak i obrońca mec. Henryk Kotoński - wystąpiły do Sądu Rejonowego w Krotoszynie z prośbą o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku, lecz tylko w zakresie orzeczonej kary, a nie samego stanu faktycznego, czyli sposobu i przyczyn popełnienia przez Piotra K. przestępstwa korupcji na przestrzeni kilku miesięcy 2014 i 2015 roku.

  Przypomnijmy, że Piotr K. w 2014 roku przyjął łapówkę w wysokości 20 tys. zł od milickiej firmy Novbau, która wykonywała remont poddasza w Zespole Szkół Publicznych w Sulmierzycach. Ówczesny włodarz został zatrzymany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy CBA i aresztowany na trzy miesiące. Cała sprawa ze względu na stan zdrowia Piotra K. była kilka razy odsuwana w czasie. W końcu jednak się odbyła, a wyrok zapadł dokładnie 20 kwietnia.

  Sędzia Dorota Wojtkowiak-Mielicka uznała Piotra K. za winnego i orzekła karę roku bezwzględnego pozbawienia wolności z zaliczeniem na poczet kary 2,5-miesięcznego okresu aresztowania i zatrzymania przez CBA i policję. Prokuratura, zgodnie z zapowiedziami, żąda zaostrzenia kary (do 2,5 roku więzienia), natomiast obrona oczekuje znaczącego zmniejszenia kary (np. do 6 miesięcy pozbawienia wolności) albo jej zawieszenia na okres 3 lat.

  Co ciekawe, w przypadku, gdyby sąd wyższej instancji utrzymał dotychczasowy wyrok, Piotr K. mógłby ją odbyć jako karę wolnościową, a więc poruszałby się swobodnie, ale z opaską elektroniczną na nodze.

  Losy wniosku stron procesowych wraz ze sporządzeniem uzasadnienia w zakresie orzeczonej kary poznamy za mniej więcej 5 tygodni. Czy sąd przychyli się do niego, trudno teraz wyrokować.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kurs

  kurs (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Na http://allegro.pl/ szukam

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Burmistrz ma rację!!!

  Janusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Proponuję 100 tys. kary!
  Dożywotni zakaz wykonywania funkcji publicznych.
  Na więzienie szkoda publicznych pieniędzy. Utrzymanie więźnia to ponad 3 tys. zł

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo