MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Grunwald Poznań nie awansował do Ligi Centralnej. W rewanżu z Anilaną w Łodzi zabrakło armat i lepszej defensywy

Skuteczność nie była mocną stroną poznaniaków w środowym meczu z Anilaną w Łodzi Adam Jastrzębowski
Przez cały sezon szczypiorniści Grunwaldu Poznań przegrali tylko dwa spotkania, a mimo to nie wywalczyli awansu do Ligi Centralnej. Najpierw w turnieju mistrzów wojskowych ograła Gwardia Koszalin, a w środę, 5 czerwca marzeń o grze na zapleczu elity pozbawił ich zespół Anilany Łódź, wygrywając barażowy rewanż 25:19 (13:7). W pierwszym meczu obu drużyn w Poznaniu padł remis 23:23.

O przegranej poznaniaków zadecydowała pierwsza połowa, w której goście zdobyli jedynie 7 goli. Po kwadransie drugiej połowy przewaga gospodarzy zmalała do trzech bramek, ale w końcówce łodzianie znów się rozkręcili i szybko pokazali, że to oni będą niekwestionowanymi zwycięzcami tego dwumeczu. Cichym bohaterem rewanżu był bramkarz Anilany, Eryk Pisarkiewicz, który w wielu sytuacjach był dla przyjezdnych zaporą nie do przebycia.