MKTG SR - pasek na kartach artykułów

JBL Triathlon Sieraków za nami. Najwięcej powodów do zadowolenia mieli debiutanci i zawodnicy z Poznania

Zawody w Sierakowie odbywały się w idealnych warunkach do kibicowania. Zawodnicy mieli już powody do narzekania na zbyt wysoką temperaturę JBL Triathlon Sieraków
W miniony weekend  nad  Jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie triathloniści rywalizowali w kultowych zawodach JBL Triathlon Sieraków.

Dla wielu zawodników był to pierwszy, debiutancki start. Piotr Ławicki oraz Marta Łagownik mogą być szczególnie zadowoleni ze swoich wyników, bo wywalczyli tytuły mistrza i mistrzyni Polski!

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Tegoroczne zawody JBL Triathlon Sieraków utrzymały wspaniałą atmosferę ze zeszłego roku.

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na jednym dystansie drużynowym (56,5 km). W sobotę warunki do startu były wyjątkowo dobre – bezchmurne niebo, temperatura w okolicach 22 stopni Celsjusza, lekki wiatr dodający zawodnikom wigoru. Ta idealna do startów pogoda przyciągnęła również wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę oraz cieszyli się atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów, takimi jak strefa gastronomiczna oraz specjalna strefa dla dzieci przygotowana razem z fundacją Pho3nix.

To dystans mający blisko 113 km elektryzował najbardziej ze względu na rangę mistrzostw Polski. Pierwszy na metę z czasem 3:54:51 dobiegł Piotr Ławicki. Pokonał on Macieja Ogrodnika o 1 minutę i 57 sekund. Na najniższym stopniu podium zameldował się z kolei Sebastian Najmowicz, który uzyskał czas 3:59:18.

Wśród pań najszybsza okazała się Marta Łagownik z czasem 4:13:30. Kolejno po srebro i brąz przybiegły Alicja Pyszka-Bazan (4:22:13) oraz Sandra Kopiczko (4:27:57).

Sobota była niezwykle udana dla reprezentantów Poznania, którzy zdobyli aż 12 medali! Do domu niezwykle dumni wrócili po rywalizacji na dystansie połówki triathlonu : Andrzej Lewandowski ze złotem w kategorii 65-69, oraz Martyna Lewandowska z brązem w kategorii wiekowej 25-29 kobiet,

Z kolei kategorię sprinterską ze złotym krążkiem w kategorii 18-24 ukończył Filip Pupka.    Adam Kuś wygrał w kategorii wiekowej 25-29, a Anna Zagórska zwyciężyła i wyprzedziła na mecie Martę Dzieciatkowską w kategorii 25-29 kobiet. Złoto wywalczyli też    Piotr Jakubowski, Jadwiga Bochenek i Małgorzata Pietrasiak.