Lech II Poznań w ostatnich minutach wyrwał remis w meczu z Garbarnią Kraków. To pierwszy remis ekipy Artura Węski w tym sezonie

Dawid Dobrasz
Po dośrodkowaniu Eryka Kryga (z prawej)rywale strzelili samobójczego gola.
Po dośrodkowaniu Eryka Kryga (z prawej)rywale strzelili samobójczego gola. Łukasz Gdak
Lech II Poznań w niedzielę przedłużył serię meczów bez porażki do czterech i zanotował pierwszy podział punktów w tym sezonie eWinner II ligi. Podopieczni Artura Węski uratowali remis w ostatnich minutach starcia z Garbarnią (1:1). Jednym z bohaterów meczu był bramkarz Kolejorza - Bartosz Mrozek.

Rezerwy Lecha Poznań do spotkania z Garbarnią przystępowały w dobrych nastrojach. Trzy ostatnie mecze to dwa zwycięstwa w lidze i awans do 1/16 Pucharu Polski. Naprzeciwko stanął rywal, który w tabeli miał dwa punkty straty i także mógł pochwalić się przejściem dalej w rozgrywkach pucharowych i wygraną nad GKS Bełchatów. Obie z nich były do zera. Stąd w niedzielne popołudnie do przerwy na boisku we Wronkach nie oglądaliśmy goli. Lechici mogli żałować, bo mieli bardzo dobry dłuższy fragment w tej części gry, ale nie udało się go wykorzystać.

Jakub Kamiński po meczu Lech Poznań - Śląsk Wrocław

W pierwszym składzie rezerw mieliśmy nieco zaskoczeń. Na ławce usiedli Sergiej Kriwiec, Jakub Karbownik czy Tymoteusz Klupś. Z kolei w pierwszym składzie szansę dostali wyróżniający się ostatnio zawodnicy, czyli Damian Kołtański (rocznik 2003) i Jakub Antczak (2004). Na środku ataku wyszedł za to sprowadzony niedawno do pierwszej drużyny Chorwacki napastnik Roko Baturina, który na razie więcej minut zbiera u Artura Węski niż Macieja Skorży.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej emocjonująca, bo padły w niej dwie bramki, a mogło jeszcze więcej. Pierwsi spróbowali zaatakować goście. Potem odpowiedział Kołtański, ale dalej było 0:0. Po godzinie gry trener Węska zdecydował się na zmiany, ale po nich to Garbarnia stworzyła dwie najgroźniejsze okazje. Obie sytuacje miał Michał Feliks, ale dwukrotnie fantastycznie zachował się Bartosz Mrozek. Szczególnie przy tym drugim strzale poznański bramkarz popisał się świetnym refleksem na linii.

Na 15 minut przed końcem meczu na boisku pojawił się Kryg i to wniosło ożywienie w poczynania lechitów. Potem niestety przyszła 84. minuta. Feliks spróbował po raz trzeci i tym razem z siedmiu metrów pokonał Mrozka. Lechici rzucili się do odrabiania strat i to się udało. W doliczonym czasie gry piłkę dośrodkowywał Eryk Kryg, a jeden z defensorów Garbarni trafił piłką do własnej bramki. To nie był jeszcze koniec emocji we Wronkach. W ostatniej akcji meczu niewątpliwy bohater spotkania - Bartosz Mrozek - popisał się świetną paradą przy uderzeniu z bliskiej odległości.

Rezerwy ratują punkt i po pięciu porażkach oraz pięciu zwycięstwach po raz pierwszy remisują w tym sezonie. Dla trenera Węski ważne będzie to, że zespół kontynuuje serię meczów bez porażki.

Lech II Poznań - Garbarnia Kraków 1:1 (0:0)
Banach 90. (s) - Feliks 86

Lech II: Mrozek - Borowski, Laskowski, Pingot, Palacz - Kołtański (63. Wilak), Norkowski, Kozubal (90. Klupś), Gogół (74. Kryg), Antczak (63. Karbownik) - Baturina (64. Pacławski).

Garbarnia: Frątczak - Morys, Banach, Nakrosius, Bartków - Duda (69. Kuczera), Duda, Szywacz (88. Malik), Klec, Purcha (46. Korbecki) - Feliks.

Zobacz oceny piłkarzy Lecha Poznań za mecz ze Śląskiem Wrocław:

Na takie spotkania kibice przy Bułgarskiej czekali bardzo długo. Lech Poznań uczynił ze swojego stadionu twierdzę, której nie potrafią zdobyć nawet czołowe drużyny w naszej lidze. W sobotni wieczór Kolejorz rozgromił Śląsk Wrocław aż 4:0 i przerwał imponującą serię gości w liczbie spotkań bez porażki w PKO Ekstraklasie, która trwała od kwietnia. Przekonujące zwycięstwo pozwoliło podopiecznym trenera Macieja Skorży utrzymać pozycję lidera tabeli i powiększyć przewagę nad resztą stawki. Rewelacyjne spotkanie rozegrał strzelec dwóch goli - Jakub Kamiński. Ale nie tylko on!Zobacz, jak oceniliśmy lechitów w pojedynku ze Śląskiem Wrocław ---->

Lech Poznań znów miażdży przy Bułgarskiej! Tym razem Śląsk W...

Na meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy liderem tabeli - Lechem Poznań a wiceliderem - Śląskiem Wrocław, padł kolejny rekord frekwencji w tym roku przy Bułgarskiej na spotkaniu ligowym Kolejorza. To także najlepszy wynik od początku pandemii koronawirusa w marcu 2020 roku na naszych boiskach. Dodatkowo frekwencja poprawia się z kolejki na kolejkę na Stadionie Miejskim. Na spotkaniu z Wisłą Kraków pojawiło się 26 890 osób. Z kolei starcie z wiceliderem tabeli w sobotę na żywo obejrzało 28 808 osób, czyli o dwa tysiące więcej niż ostatnio. To najwyższa frekwencja na poznańskim stadionie od... 9 sierpnia 2019 roku i starcia także ze Śląskiem Wrocław, ale niestety przegranego 1:3. Mecz wtedy obejrzało 32 307. Do tej liczby jeszcze trochę brakuje, ale patrząc na obecną grę i wyniki Kolejorza, to kwestią czasu jest pobicie tego wyniku. Na stadion wraca coraz więcej kibiców. W sobotę po raz pierwszy na stadionie od dwóch lat pojawiło się 11 964 osób. Zobaczcie zdjęcia z trybun z meczu Lecha Poznań z Wisłą Kraków --->

Lech Poznań pobił kolejny rekord frekwencji w tym sezonie ek...

Tylko w ostatnich dwóch sezonach Lech Poznań zarobił około 20 milionów euro na swoich wychowankach. To w niektórych okienkach przekładało się również na kwoty, za które Kolejorz pozyskiwał nowych zawodników. Bywa, że poznaniacy chętnie sięgają do kieszeni i są jedną z drużyn, które wydają najwięcej w naszej lidze. Zobacz w galerii najdroższe transfery niebiesko-białych w historii klubu. Podane kwoty są przybliżone.Zobacz najdroższe transfery niebiesko-białych w historii klubu ---->

10 najdroższych transferów w historii Lecha Poznań. To na ty...