Lech Poznań: Joao Amaral błysnął w Portugalii. Strzelił pięknego gola dla FC Pacos de Ferreira

Dawid Dobrasz
Joao Amaral jest wypożyczony z Lecha do FC Paços de Ferreira do końca sezonu.
Joao Amaral jest wypożyczony z Lecha do FC Paços de Ferreira do końca sezonu. Grzegorz Dembiński
Joao Amaral zimą na własną prośbę został wypożyczony do FC Paços de Ferreira. Piłkarz Kolejorza udanie pomaga swojemu obecnemu klubowi w walce o utrzymanie w lidze portugalskiej, a w ostatnim meczu strzelił dla niego swoją premierową bramkę. I to nie byle jakiej urody.

FC Paços de Ferreira mierzyło się w niedzielę na wyjeździe z Rio Ave. Drużyna Joao Amarala wygrała to spotkanie 3:2, a piłkarz Kolejorza otworzył wynik spotkania w 12. minucie, popisując się pięknym strzałem z rzutu wolnego, pokonując tym samym polskiego bramkarza Rio Ave Pawła Kieszka. Co ciekawe, trener ściągnął go w przerwie z boiska przy stanie 1:2, a Amaral w pierwszej połowie zobaczył jeszcze żółtą kartkę.

Zobacz gola Amarala:

Joao Amaral w barwach FC Paços de Ferreira rozegrał do tej pory 10 spotkań ligowych (381 minut na boisku), w których strzelił jednego gola i zaliczył jedną asystę. Zagrał także w jednym meczu krajowego pucharu. Latem piłkarzowi wygasa umowa z portugalskim klubem i Amaral ma wrócić do Kolejorza. FC Paços de Ferreira nie ma opcji wykupu 28-letniego zawodnika. Jego obecny klub na 9 kolejek przed zakończeniem sezonu zajmuje 16. miejsce (ostatnie bezpieczne) i ma 6 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Joao Amaral w Lechu Poznań grał od lata 2018 roku do stycznia 2020. Piłkarz zapowiadał, że po półrocznym wypożyczeniu wróci do Wielkopolski. I wrócił, ale już z powrotem wyjechał na roczne wypożyczenie do Paços de Ferreira.To idealny moment, żeby przyjrzeć się najlepszym momentom Portugalczyka w Kolejorzu. Kilka ich było, a Amaral przede wszystkim potrafił jedną akcją zmienić losy meczu, co potwierdzają liczby. Sprawdźcie, jak wyglądała dotychczasowa przygoda 28-latka w niebiesko-białych barwach.

Lech Poznań: Jak Joao Amaral radził sobie w Kolejorzu. Przyp...

Po szalonym meczu Lech Poznań zremisował w Lubinie z Zagłębiem 3:3. Poznaniaków trzeba pochwalić za to, że choć przegrywali 1:3, do końca walczyli o choćby punkt. Zganić natomiast trzeba za katastrofalne błędy w defensywie. Pasywność Kolejorza w środkowej strefie była momentami zdumiewająca. Lubinianie to wykorzystali, ale dzięki efektownemu finiszowi Kolejorza i pasywności w drugiej odsłonie, mecz zakończył się podziałem punktów.Oto sześć wniosków po meczu Zagłębie Lubin - Lech Poznań 3:3. Czytaj dalej --->

Lech Poznań: Sześć wniosków po remisie 3:3 Kolejorza w Lubinie