Lech Poznań - ŁKS [RELACJA Z MECZU NA ŻYWO]

Maciej Lehmann, Grzegorz Szkiłądź
Będący w kryzysie Kolejorz wręcz musi wygrać ten mecz
Będący w kryzysie Kolejorz wręcz musi wygrać ten mecz Fot. Marek Zakrzewski
Lech Poznań w sobotę podejmuje na stadionie przy Bułgarskiej ŁKS. Będący w kryzysie Kolejorz wręcz musi wygrać ten mecz. Inny wynik, niż zwycięstwo lechitów, będzie blamażem.

LECH POZNAŃ - ŁÓDZKI KS: RELACJA NA ŻYWO TUTAJ

Na szczęście już pierwsza połowa była popisem gospodarzy. Festiwal bramek rozpoczął w 13. minucie Siergiej Kriwiec.

489 minut bez gola. Tyle trwała fatalna passa Kolejorza. Zakończył ją Kriwiec fenomenalnym uderzeniem. Z lewej strony podawał Rudnev, a Białorusin strzelił z woleja z 14 metrów pod samą poprzeczkę.

W 31. min. kapitalnym prostopadłym podaniem popisał się Murawski. Aleksandar Tonev wystrzelił do zagranej piłki jak z katapulty. Bułgar wyszedł sam na sam z Velimiroviciem i pewnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza ŁKS-u.

Dla Lecha to było mało. Dwie minuty później Artiom Rudnev wykorzystał fatalne zachowanie Stefańczyka. Obrońca gości chciał zagrać piłkę Velimiroviciowi, ale podał ja jak na tacy snajperowi Kolejorza. Łotysz przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i z półobrotu strzelił w krótki róg. ŁKS na kolanach!

Tuż przed przerwą gości pogrążył Mateusz Możdżeń. Po dośrodkowaniu jednego z lechitów piłkę źle wypiąstkował Velimirović. Do tej dopadł Możdżeń i wpakował ją do pustej bramki ŁKS-u.

To wreszcie taki Lech, jakiego kibice chcą oglądać zawsze!

Lech Poznań - ŁKS Łódź 4:0 do przerwy

Bramki: 1:0 Siergiej Kriwiec (13), 2:0 Aleksandar Tonev (31), 3:0 Artiom Rudnev (33), 4:0 Mateusz Możdżeń (44).
Lech: Burić - Wojtkowiak, Djurdjević, Kamiński, Henriquez - Murawski, Injac, Możdżeń, Kriwiec, Tonev - Rudnev.
ŁKS: Velimirović - Stefańczyk, Klepczarek, Łukasiewicz, Kaczmarek - Szałachowski, Kłus, Pruchnik, Kascelan, Smoliński - Mięciel.

PRZED MECZEM:

Jose Bakero: - Rafał Murawski dotarł do Poznania z Kijowa w trakcie naszego treningu. Nadrobił tę jednostkę i jest w formie. To nasz kluczowy zawodnik, więc wyjdzie w pierwszym składzie - zapowiedział trener Lecha.

Ryszard Tarasiewicz: - Jesteśmy dzisiaj bardzo osłabieni, ale nie zamierzamy się bronić w tym meczu. Nie chcę, żeby mój zespół zaparkował autobus w swoim polu karnym. Postaramy się coś strzelić - zaznaczył nowy trener ŁKS.

Łodzianie są rozbici finansowo i personalnie. W Poznaniu nie mogą zagrać dwaj podstawowi zawodnicy Marek Saganowski i Michał Łabędzki. Zabraknie też kontuzjowanego Pawła Golańskiego.

Z kolei w meczowej osiemnastce Lecha z powodu kontuzji nie znaleźli się: Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda oraz Marciano Bruma.

Lech jak najbardziej zasłużenie został uznany największym rozczarowaniem pierwszej rundy. Pięć porażek, pięć spotkań bez gola, tylko 12 punktów w ostatnich 11 meczach i strzelecka indolencja, która trwa od 476 minut. Plan na najbliższe spotkanie jest więc jasny - przerwać fatalną passę i odzyskać zaufanie kibiców.

Trene Bakero zapowiedział, że Lech będzie grał z większą pasją i zaangażowaniem. Poprawę stylu gry obiecał też Grzegorz Wojtkowiak.

W pierwszym meczu Lecha i ŁKS w obecnym sezonie Kolejorz rozbił łodzian na inaugurację aż 5:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Artiom Rudnev.