Lech Poznań UAM znokautowany w derbach Wielkopolski przez Polonię Środa Wielkopolska. Na meczu obecny był piłkarz Bundesligi

Maksymilian Dyśko
Lechitki zostały znokautowane przez Polonię Środa Wielkopolska.
Lechitki zostały znokautowane przez Polonię Środa Wielkopolska. Adam Jastrzębowski
To były pierwsze takie derby Wielkopolski w tym sezonie. Spotkanie pomiędzy Lechem Poznań UAM a Polonią Środa Wielkopolska w ramach ósmej kolejki Orlen I ligi miało szczególny wymiar, ponieważ odbyło się na ENEA Stadionie, przy ulicy Bułgarskiej. Lechitki przystępowały do tej rywalizacji z ósmego miejsca w tabeli, natomiast goście z trzeciego z 15 punktami na swoim koncie. Warto zaznaczyć, że trenerka Lecha Alicja Zając wystawiła od pierwszej minuty aż siedem zawodniczek, które mają status młodzieżowca. Z kolei na trybunach obecny był piłkarz Bundesligi Robert Gumny.

Lech Poznań UAM znokautowany w derbach Wielkopolski

Lepiej w mecz weszły zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska. Już w pierwszej minucie spotkania Kamila Wielińska stanęła oko w oko z Anną Laskowską, jednak golkiperka gospodarzy dobrze sparowała piłkę do boku i uchroniła lechitki przed stratą gola. W 13. minucie byliśmy świadkami kolejnej dogodnej okazji do strzelenia bramki przez ekipę przyjezdnych. Julia Dobroń najwyżej wyskoczyła w polu karnym gospodarzy i jej uderzenie głową nieznacznie minęło bramkę.

Podopieczne trenerki Alicji Zając w 22. minucie wyszły z kontratakiem. Atak środkiem boiska napędziła Matylda Kościelak, która zagrała futbolówkę na lewą stronę do niepilnowanej Julii Przybył. Ta jednak dała się dogonić i jej strzał został zablokowany.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 27. minuty. Kapitalnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisała się Julia Drożak, która zagrała wprost na głowę Julii Dobroń. Tym razem zawodniczka gości była skuteczna i pokonała Annę Laskowską.

Po straconej bramce lechitki próbowały przedostać się na połowę rywalek, lecz ataki były mocno szarpane, a zagrania niedokładne. Pierwszy celny strzał, gospodarze oddali w 32. minucie.

W późniejszych fazach spotkanie się nam nieco zaostrzyło i od 45. minuty Lech Poznań UAM musiał kontynuować grę w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce Alicji Piechockiej. Do przerwy lechitki przegrywały 0:1 z Polonią.

Po zmianie stron podopieczne trenerki Alicji Zając szybko straciły drugą bramkę. Bramkarka gospodarzy podała piłkę wprost do Nowickiej Laury, a ta umieściła piłkę w bramce. W 54. minucie doszło do bliźniaczej sytuacji z pierwszej połowy. Rzut wolny wykonywała Julia Drożak, a dobre dośrodkowanie wykorzystała ponownie Julia Dobroń, która podwyższyła prowadzenie na 3:0. W kolejnych minutach obie strony wymieniały się ciosami, lecz brakowało precyzji, przy wykańczaniu akcji.

Na 10. minut przed zakończeniem spotkania goście podwyższyli prowadzenie na 4:0. Autorką bramki została Kamila Wielińska. Później byliśmy świadkami dwóch bramek dla podopiecznych trenera Marka Gierałki. Ostatecznie Lech Poznań UAM uległ gościom 0:6 i w następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Ząbkovią Ząbki. Z kolei Polonia podejmie Ślęzę Wrocław.

Lech Poznań UAM – Polonia Środa Wielkopolska 0:6 (0:1)

Bramki: Dobroń 27., 54., Nowicka 46., Wielińska 80., Hyży 87., Mikołajczak 90. - Polonia

Lech Poznań UAM – Laskowska – Przybył, Porada, Piechocka, Sawicka – Kubka (46. Rosińska), Kuleczka, Łuczak (46. Poniedziałek), Fronczak (46. Wojciechowski), Kościelak (60. Wojtkowiak) – Nowaczyk (60. Lechna)

Polonia Środa Wlkp – Parecka – Falkowska, Ratajczak, Hyży, Drożak – Wielińska, Nogalska, Nowak (52. Mikołajczak), Dobroń (79. Grzesik), Szewczyk – Nowicka (79. Pawlak)

Żółte kartki: Piechocka 39. 45. – Lech Poznań UAM, Szewczyk 40. - Polonia

Frekwencja: 238

Sędziowała: Aleksandra Aniśko

Mistrzyni świata w maratonie z 1991 r., Wanda Panfil, 22 października pobiegnie w pierwszej edycji biegu Poznań Five

Gwiazdy pobiegną w pierwszej edycji Poznań Five. Na starcie ...

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]