Orkiestra Adama Sztaby gra już 10 lat

  Orkiestra Adama Sztaby gra już 10 lat

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Adam Sztaba to dyrygent, kompozytor, aranżer i pianista

  Adam Sztaba to dyrygent, kompozytor, aranżer i pianista ©Tomasz Bolt

  W czwartek w Poznaniu odbędzie się koncert z okazji 10-lecia Oriestry Adama Sztaby.
  Adam Sztaba to dyrygent, kompozytor, aranżer i pianista

  Adam Sztaba to dyrygent, kompozytor, aranżer i pianista ©Tomasz Bolt

  Natalia Kukulska, Kuba Badach, Kasia Wilk i Piotr Cugowski to wykonawcy, których usłyszymy w czwartek podczas koncertu z okazji 10-lecia działalności Orkiestry Adama Sztaby. Odbędzie się on w Sali Ziemi. W programie dobrze znane utwory w charakterystycznych dla Adama Sztaby, przewrotnych aranżacjach oraz i jego własne kompozycje.

  Dokładnie 10 lat temu, za sprawą Tańca z Gwiazdami, powstała jego orkiestra i od razu stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych orkiestr muzyki rozrywkowej w Polsce.
  Przez lata muzycy Adama Sztaby współpracowali z największymi gwiazdami polskiego oraz światowego formatu. Na scenie występowali m.in. z Edytą Górniak, Kubą Badachem, Kayah, Natalią Kukulską, Justyną Steczko-wską, Piotrem Cugowskim, Kasią Wilk, Lemarem, Heleną Vondrackovą, Karelem Gottem czy Demisem Rousosem. Niewątpliwie do największych sukcesów artystycznych Orkiestry Adama Sztaby należy recital z gwiazdą światowego formatu - Michaelem Boltonem.

  Adam Sztaba jest kompozytorem, pianistą, aranżerem, dyrygentem i producentem muzyczny. Ukończył Liceum Muzyczne w Koszalinie, a potem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale kompozycji w klasie prof. Zbigniewa Rudzińskiego.

  Zadebiutował w wieku 18 lat muzyką do musicalu „Fatamorgana” wystawionym w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w jego rodzinnym Koszalinie. Rok później został asystentem Janusza Stokłosy - kompozytora i kierownika muzycznego teatru Studio Buffo w Warszawie, a w następnym roku - kierownikiem muzycznym i pianistą zespołu Maryli Rodowicz.

  W roku 2003 wspólnie z Tomaszem Filipczakiem skomponował muzykę do show tanecznego „Opentaniec” inspirowanego folklorem słowiańskim z choreografią Jarosława Stańka, którego premiery odbyły się w Teatrze Muzycznym w Gdyni i Teatrze Wielkim w Warszawie. W latach 2005-2006 był kierownikiem muzycznym, aranżerem i dyrygentem orkiestry podczas czterech pierwszych edycji programu „Taniec z gwiazdami” oraz podczas koncertów Sopot Festival. Jesienią 2008 roku pełnił funkcję dyrektora akademii w programie „Fabryka Gwiazd”.

  Na początku 2009 roku stworzył muzykę do filmu „Od pełni do pełni”. Stworzył również oprawę muzyczną do inauguracji Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010, która odbyła się 18 września 2010 na Stadionie Legii w Warszawie.

  Jest jednym z jurorów w programie Must Be the Music. Tylko muzyka. Czuje telewizję.

  Dyskografia Orkiestry Adama Sztaby to trzy własne krążki, ale on sam brał udział w realizacji ponad 30 albumów płytowych.
  10 lat Orkiestry Adama Sztaby, Sala Ziemi (ul. Głogowska 14, wejście od ul. Śniadeckich), 28 kwietnia, godzina 20, bilety: 79 - 199 zł.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo