Piąte urodziny Polskiej Nocy Kabaretowej

  Piąte urodziny Polskiej Nocy Kabaretowej

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Podczas Polskiej Nocy Kabaretowej zobaczymy m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju

  Podczas Polskiej Nocy Kabaretowej zobaczymy m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju ©Archiwum

  W sobotę i w niedzielę w Arenie zobaczymy piątą edycję Polskiej Nocy Kabaretowej.
  Podczas Polskiej Nocy Kabaretowej zobaczymy m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju

  Podczas Polskiej Nocy Kabaretowej zobaczymy m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju ©Archiwum

  Polska Noc Kabaretowa to największe w Polsce widowisko z udziałem gwiazd tego gatunku. Kolejna piąta jego edycja czeka nas w Arenie w sobotę i w niedzielę. Na estradzie pojawią się Paranienormalni, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Moralnego Niepokoju i kabaret K2. Gospodarzem spotkania będzie kabaret Nowaki. Każdy z zespołów przedstawi swój premierowy program. Kabarety, które usłyszymy i zobaczymy w Arenie są doskonale znane publiczności.

  Paranienormalni powstali w Jeleniej Górze w roku 2004 i jeszcze w tym samym roku przedstawili swój pierwszy program. Rok później zdobyli I nagrodę na Trybunałach Kabaretowych w Piotrkowie Trybunalskim. Do niedawna prowadzili co tydzień w TVP2 program „Paranienormalni Tonight”, ale w wiosennej ramówce TVP2 już go nie znajdziemy.

  Kabaret Skeczów Męczących działa od roku 2003. W maju 2007 zdobył II nagrodę i nagrodę publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A w Poznaniu.

  Kabaret Moralnego Niepokoju działa od roku 1993. Corocznie jest gospodarzem Kabaretowej Nocy Listopadowej.

  Kabaret K2 powstał w maju 2012 roku. Jego członkowie wcześniej współtworzyli kabarety Babeczki z Rodzynkiem i Hlynur. Jako K2 są m.in. laureatami I nagrody konkursu Paka w Krakowie w roku 2013. W tym samym roku zdobyli także główną na festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu w Poznaniu

  I wreszcie gospodarze wieczoru kabaret Nowaki to młoda, zdolna i wybitnie energetyczna trójka zielonogórskich artystów. Ich talent i praca przynoszą rezultaty w postaci wypełnionych po brzegi sal i śmiejącej się widowni, która polubiła ich charakterystyczną ekspresję i oryginalny sposób poruszania tematyki obyczajowej. Ich najnowszy program to „Moda na Nowaki” jest dowodem na popularność zespołu . A ą  Polska Noc kabaretowa Arena (ul. Wyspiańskiego 33), 14 maja, godzina 19, 15 maja godzina 17, bilety: 70-140 zł

  m.zaradniak@glos.com  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo