Poznań: Chaos i bałagan - mieszkańcy mają dość

  Poznań: Chaos i bałagan - mieszkańcy mają dość

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Mieszkańcy i radni osiedlowi ze Starego Miasta wzięli udział we wspólnym patrolu. Wskazano kilkadziesiąt problemów
  1/12
  przejdź do galerii

  Mieszkańcy i radni osiedlowi ze Starego Miasta wzięli udział we wspólnym patrolu. Wskazano kilkadziesiąt problemów ©archiwum Rada Osiedla Stare Miasto

  Kilkudziesięciu mieszkańców z ul. Szyperskiej, Piaskowej i Garbary wzięli udział we wspólnym patrolu. Towarzyszyli im przedstawiciele miejskich instytucji. Spotkanie zorganizowała Rada Osiedla Stare Miasto.
  Poznaniacy, którzy mieszkają na ul. Szyperskiej, Piaskowej i Garbary, wzięli udział we wspólnym patrolu. Towarzyszyli im przedstawiciele miejskich instytucji - policji, straży miejskiej i Zarządu Dróg Miejskich. Wizję zorganizowali radni osiedlowi ze Starego Miasta. Wniosek? Jest wiele do zrobienia. Mieszkańcy wskazali kilkadziesiąt problemów, z którymi borykają się od lat. Jednym z nich są parkujące wszędzie samochody.


  - Przy ulicy Szyperskiej powstał wielki biurowiec, bez wskazania miejsc parkingowych - mówi Tomasz Dworek z Rady Osiedla Stare Miasto.

  Skutek jest taki, że auta parkują w miejscach niedozwolonych - zasłaniają widoczność oraz rozjeżdżają chodniki i skwery. Te są niszczone również przez samochody dostawcze, przywożące towar do pobliskich sklepów. Szkody powstały też w czasie prac budowlanych nad biurowcem.

  - Mieszkańcy od lat proszą też o zapewnienie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu - w okolicy biurowca Wechty przy Szyperskiej. Kierowcy jadą tu z nadmierną prędkością, skracając sobie drogę. Garbary zawsze są zakorkowane - tłumaczy Tomasz Dworek.

  Poznaniacy z Szyperskiej apelują o wprowadzenie na terenie całego osiedla Strefy Zamieszkania, budowę progów zwalniających, bądź wymalowanie w tym punkcie pasów. Chcą, aby zrekultywowano zniszczoną zieleń i wprowadzono ograniczniki - tak, by auta nie mogły jej dalej rozjeżdżać.

  Problemem jest też dla nich to, że budynku Garbary 100 od strony ul. Piaskowej - w sąsiedztwie mieszkań - umieszczono ogromny generator nagrzewczo-wentylacyjny, który zakłóca spokój. Natomiast z komina budynku przy ul. Garbary i Szyperskiej codziennie wydobywa się śmierdzący duszący dym. Plagą w tej części miasta są również kradzieże rowerów.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no comments

  no comments (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  cyt. :"w okolicy biurowca Wechty". No comments.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .....

  XXXC (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  "Zależy nam, aby mieszkańcy tej części miasta powołali stowarzyszenie. Pozwoli im to wypracować stanowisko i razem walczyć o swoje sprawy - mówi Tomasz Dworek" - to po co nam radni osiedlowi skoro...rozwiń całość

  "Zależy nam, aby mieszkańcy tej części miasta powołali stowarzyszenie. Pozwoli im to wypracować stanowisko i razem walczyć o swoje sprawy - mówi Tomasz Dworek" - to po co nam radni osiedlowi skoro mamy tworzyć stowarzyszenia. Na Starym Mieście jest już kilka stowarzyszeń (3 na Wrocławskiej i Starym Rynku) co pokazuje, ze radni samorządu pomocniczego nie są potrzebni - potrafią tylko sprzedać się w mediach albo dbać o swoje interesy na Wrocławskiej czy Szewskiej....zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no a gdzi emaja parkować ?!? muszą gdzie popadnie

  bula (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 8

  jak nie ma robionych parkingow to tak jest i i nie powinno sie byc zlym na kierowcow tylko na tych co buduja i projektoja i akse wielka biora .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niezły trip

  maciej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 7

  Zameldowali się na Garbarach czyli w największym syfie i luksusy im się marzą.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przestępcy z Katowickiej potulni!

  ochroniarz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

  Myśleli, że gościa zastraszą. Po przeczytaniu tego art. I zdjęciach widać co za typy na tym osiedlu- ul. Ķatowicka mieszkają!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mieszkaniec ul. Katowickiej zrobił porządek z samochodami.

  Jarosław (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12

  "Parkujące wszędzie samochody" uważam, że mieszkańcy ul. Szyperskiej, Piaskowej i Garbary sami mogą ten problem rozwiązać.
  Polecam art. Głosu: "Zgwałcimy twoją żonę!", czyli zemsta sąsiadów za...rozwiń całość

  "Parkujące wszędzie samochody" uważam, że mieszkańcy ul. Szyperskiej, Piaskowej i Garbary sami mogą ten problem rozwiązać.
  Polecam art. Głosu: "Zgwałcimy twoją żonę!", czyli zemsta sąsiadów za donosy o ich złym parkowaniu" Mieszkaniec mojego osiedla (bloki Atanera ul. Katowicka) sam rozwiązał ten problem. Każdy samochód który w pobliżu jego bloku (nr 57, 59,) źle parkował (nie przestrzegając Regulaminu Wspólnoty i nie dostosowując się do przepisów Kodeksu Drogowego) na chodnikach, trawnikach , wjazdach do części garażowej itd był zgłoszony na KP Poznań Nowe Miasto. Kierowcy tych pojazdów byli wzywani na Policję i otrzymywali mandaty. Podobno uparci płacili po 7 lub 8 mandatów. Mieszkańcy próbowali go kilkakrotnie zastraszyć!!! Gościu się nie ugiął. Walczył kilka lat. Policja nie mogła również na niego patrzeć. Tyle pracy im dał. Teraz tylko w pobliżu jego bloku mieszkańcy potulnie parkują prawidłowo. Nawet w nocy! JEDNAK IDZIE PORZĄDEK ZAPROWADZIĆ! NAWET W POLSCE.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chamstwem jest parkowanie na trawnikach

  DW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Szczególnie 2 miejsca są notorycznie niszczone przy Szyperskiej. Trawnik przed sklepem FAWOR (również przez auta dostawców FAWORA) oraz przy nowym białym budynku - przez jego mieszkańców.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SM-pomoże

  Heniu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Straż Miejska przyjedzie i porządek zrobi z tymi kabotynami

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ha, ha..

  Łysy z Jeżyc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

  Wiedziały gały co brały!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szybko eliminować nonsensy

  Niania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Należy jak najwcześniej poprawić sytuację. Usunąć nonsensy, które dokuczają mieszkańcom.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo