Poznań: Część Kaponiery będzie nieprzejezdna w weekend

Grzegorz Okoński
W ten weekend Kaponiera będzie częściowo zamknięta dla ruchu - na linii św. Marcin - Zwierzyniecka
Od nocy z piątku na sobotę aż do poniedziałku, 26 sierpnia, rondo Kaponiera nie będzie przejezdne na linii ul. św. Marcin – Zwierzyniecka. Drogowcy będą tu prowadzić nocne i dzienne prace przy nawierzchni, co sprawi, że samochody i autobusy będą musiały objazdami pokonać rejon ronda. Normalnie za to będą jeździły tramwaje.

Prace rozpoczną się około godz. 22.00 w piątek, 23 sierpnia, a zakończą się około godz. 4.00 w poniedziałek. Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że sygnalizacja świetlna na rondzie będzie wyłączona, a objazd z ul. św. Marcin w kierunku do m.in. ul. Głogowskiej wyznaczono ulicami: Roosevelta, Dąbrowskiego, Mickiewicza i Słowackiego, natomiast z ul. Zwierzynieckiej droga do centrum wiedzie w prawo w ul. Roosevelta, a dalej przez most Dworcowy, ul. Matyi, do al. Niepodległości.

MPK podaje z kolei, że w sobotę i niedzielę trzeba spodziewać się zmian w kursowaniu autobusów ośmiu linii dziennych i 15 nocnych.

Oto spis zmian poszczególnych linii dziennych:

- 100 - autobusy rozpoczynać będą kursy na przystanku „Rondo Kaponiera” na ul. Zwierzynieckiej przy hotelu Mercure na minutę przed odjazdem z przystanku „Zeylanda”; dalszy przebieg trasy bez zmian do przystanku „Zamek” – po jego obsłużeniu autobusy pojadą ulicami Święty Marcin, Roosevelta, Dąbrowskiego, Mickiewicza, Słowackiego i Roosevelta bez zatrzymania na przystanek początkowy; autobusy linii 100 nie będą dojeżdżać do Poznania Głównego.

- 149, 175, 180 - autobusy tych linii jadące do centrum, po obsłużeniu przystanku „Most Dworcowy” pojadą torowiskiem do ul. Bukowskiej i skręcą w nią, zatrzymując się na przystanku tramwajowym „Bałtyk”; następnie pojadą ulicami Bukowską i Zeylanda do przystanku „Rondo Kaponiera” na ul. Zwierzynieckiej, gdzie zakończą kursy; w kierunku przeciwnym autobusy rozpoczynać będą kursy od przystanku „Bałtyk” zlokalizowanego na ul. Roosevelta przy ul. Bukowskiej; autobusy linii 149, 175 i 180 nie będą dojeżdżać do Poznania Głównego.

- 159 - linia funkcjonuje na skróconej trasie Port Lotniczy Ławica – rondo Kaponiera. W kierunku portu lotniczego Ławica przystankiem początkowym będzie przystanek „Bałtyk” na ul. Bukowskiej.

- 163, 169 - w kierunku Garbar i os. Łokietka trasa bez zmian. W kierunku Górczyna i os. Kopernika autobusy po obsłużeniu przystanku „Rondo Kaponiera” na ul. Święty Marcin pojadą prosto przez rondo Kaponiera i dalej ulicami Zwierzyniecką i Zeylanda do ul. Bukowskiej i dalej trasą bez zmian. Autobusy w kierunku Górczyna i os. Kopernika pomijać będą przystanek „Bałtyk”.

- 168 - w kierunku Podolan autobusy kursują trasą bez zmian. W kierunku dworca Poznań Główny autobusy pojadą objazdem od przystanku „Zamek” ulicą Towarową, Mostem Dworcowym i ulicą Roosevelta do przystanku „Rondo Kaponiera” i stamtąd ulicą Dworcową do przystanku Poznań Główny.

Na liniach nocnych zmiany obowiązują w czasie nocy 23/24, 24/25 i 25/26 sierpnia.

- 232 - autobusy jadące w kierunku ronda Kaponiera po obsłużeniu przystanku „Zamek” pojadą ulicą Święty Marcin do ronda Kaponiera – kursy zakończą się na ul. Roosevelta przy jezdni w kierunku Mostu Teatralnego; z tego przystanku autobusy rozpoczną kursy powrotne i pojadą ulicami Roosevelta, Mostem Teatralnym i aleją Niepodległości do ul. Towarowej i dalej po trasie bez zmian.

- 233 - na rondzie Kaponiera kursy rozpoczynać i kończyć się będą na przystanku przy jezdni ul. Roosevelta w kierunku Mostu Teatralnego.

- 234 - w kierunku ronda Kaponiera autobusy pojadą od przystanku „Wielkopolska” ulicami Pułaskiego, Roosevelta, Mostem Teatralnym, aleją Niepodległości i Święty Marcin do ronda Kaponiera; na rondzie Kaponiera kursy rozpoczynać i kończyć się będą na przystanku przy jezdni ul. Roosevelta w kierunku Mostu Teatralnego.

- 235 - w kierunku dworca Poznań Główny autobusy pojadą objazdem od przystanku „Zamek” ulicą Towarową, Mostem Dworcowym i ulicą Roosevelta do przystanku „Rondo Kaponiera” i stamtąd ulicą Dworcową do przystanku Poznań Główny; w kierunku przeciwnym autobusy pojadą ulicą Dworcową, rondem Kaponiera, Roosevelta i mostem Teatralnym do alei Niepodległości i dalej trasą bez zmian.

- 236 - autobusy jadące ze Strzeszyna dojadą tylko do ronda Kaponiera – zakończą i rozpoczną kursy na przystanku przy jezdni ul. Roosevelta w kierunku ronda; po rozpoczęciu kursu z ronda Kaponiera autobusy pojadą ulicami Zwierzyniecką i Kraszewskiego do ul. Kościelnej i dalej trasą bez zmian w kierunku Strzeszyna.

- 238 - autobusy jadące z Franowa i szpitala przy ul. Szwajcarskiej po przyjeździe do ronda Kaponiera pojadą ulicą Dworcową do przystanku Poznań Główny i po obsłużeniu przystanków natychmiast przejadą przez Dworcową, Święty Marcin, Wieniawskiego i Most Teatralny do ronda Kaponiera – kursy zakończą się i rozpoczną na przystanku przy jezdni ulicy Roosevelta w kierunku ronda.

- 239 - autobusy jadące z Wichrowej dojadą ulicami Dąbrowskiego i Roosevelta do ronda Kaponiera – zakończą i rozpoczną kursy na przystanku na ul. Zwierzynieckiej przy hotelu Mercure; po rozpoczęciu kursu powrotnego autobusy pojadą trasą bez zmian.

- 240, 242 - autobusy jadące z Kaczej i portu lotniczego Ławica zakończą kurs na przystanku „Rondo Kaponiera” na ul. Zwierzynieckiej; kursy powrotne rozpoczynać się będą na przystanku „Bałtyk” na ul. Bukowskiej.

- 243 - na rondzie Kaponiera kursy rozpoczynać i kończyć się będą na przystanku przy jezdni ul. Roosevelta w kierunku Mostu Teatralnego.

- 246 - autobusy jadące z Puszkina dojadą tylko do ronda Kaponiera – zakończą i rozpoczną kursy na przystanku przy jezdni ul. Roosevelta w kierunku ronda; po rozpoczęciu kursu z ronda Kaponiera autobusy pojadą ulicami Zwierzyniecką i Kraszewskiego do ul. Kościelnej i dalej trasą bez zmian w kierunku Puszkina.

- 248 - na rondzie Kaponiera kursy rozpoczynać i kończyć się będą na przystanku przy jezdni ul. Roosevelta w kierunku Mostu Teatralnego.

- 249 - autobusy jadące z Dębca po przyjeździe do ronda Kaponiera pojadą ulicą Dworcową do przystanku Poznań Główny i po obsłużeniu przystanków natychmiast przejadą przez Dworcową, Święty Marcin, Wieniawskiego i Most Teatralny do ronda Kaponiera – kursy zakończą się i rozpoczną na przystanku przy jezdni ulicy Roosevelta w kierunku ronda.

- 251 - autobusy jadące z Junikowa zakończą kurs na przystanku „Rondo Kaponiera” na ul. Zwierzynieckiej; kursy powrotne rozpoczynać się będą na przystanku „Bałtyk” na ul. Bukowskiej.

- 252 - autobusy jadące z Kaczej po przyjeździe do ronda Kaponiera pojadą ulicą Dworcową do przystanku Poznań Główny i po obsłużeniu przystanków natychmiast przejadą przez Dworcową, Święty Marcin, Wieniawskiego i Most Teatralny do ronda Kaponiera – kursy zakończą się i rozpoczną na przystanku przy jezdni ulicy Roosevelta w kierunku ronda.

W noce 23/24, 24/25 i 25/26 sierpnia autobusy wszystkich linii nocnych będą o dwie minuty później niż w rozkładzie odjeżdżać z ronda Kaponiera, (czyli 2 i 32 minuty po pełnej godzinie), by pasażerowie mogli swobodnie przesiadać się między autobusami.

Sprawdź też:

Protest pielęgniarek. Wysoka średnia wieku i niskie płace

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie