Poznań: „Dzień Świra" w niezwykłej wersji. Wystąpi też Anna...

  Poznań: „Dzień Świra" w niezwykłej wersji. Wystąpi też Anna Seniuk

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań: „Dzień Świra" w niezwykłej wersji
  1/3
  przejdź do galerii

  Poznań: „Dzień Świra" w niezwykłej wersji
  ©Sylvia Dąbrowa

  Znamy ich doskonale z ekranu, ale tym razem nadarzy się sposobność, aby gwiazdy filmu i teatrów warszawskich zobaczyć w Poznaniu na żywo. Anna Seniuk, Maciej Miecznikowski i Joanna Kołaczkowska wystąpią w "Dniu świra".
  Macieja Miecznikowskiego, Joannę Kołaczkowską, Michała Koterskiego i Kwartet Rampa zobaczymy już w sobotę w Auli Artis (ul. Kutrzeby 10) w operze-musicalu „Dzień Świra”. 15 lat po premierze filmu Marka Koterskiego tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej i to jako opera-musical.

  Premiera odbyła się 7 lipca 2017 roku w teatrze Kamienica w Warszawie. „Dzień Świra opera-musical” zaskoczy nowatorską formą.

  Oryginalny tekst pierwowzoru zachowujący charakterystyczny styl języka Marka Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami z języka potocznego, zobaczymy w niekonwencjonalnej formie. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 16. Przedstawienia rozpoczną się o godzinie 17 i 20. Bilety kosztują od 95 do 150 złotych.

  Tymczasem w poniedziałek do Teatru Wielkiego (ul. Fredry 8) będzie można się wybrać na... „Wieczór w Teatrze Wielkim” Stanisława Balińskiego w wykonaniu Anny Seniuk. To poetycko-muzyczna opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki.

  Kameralny spektakl to uczta dla fanów teatru, ale i dla każdego, kto kocha muzykę i poezję. Aktorce towarzyszyć
  będzie zaliczany do ścisłej czołówki polskiej kameralistyki kwartet Polonika.

  Stanisław Baliński opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką. Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi. Spektakl rozpocznie się o 19.

  Bilety kosztują od 55-95 zł. Można je nabyć w Teatrze Wielkim lub pod numerem 534 211 337.  Zobacz też: Magazyn MuzoTok

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo