Poznań: I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dance...

  Poznań: I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dance Connections. Na AWF sprawdzą, jaki jest wpływ tańca na życie człowieka

  MIKO

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Terapia tańcem, taniec w leczeniu Parkinsona, taniec w integracji grupy, taneczny coaching dla seniorów… – ukazanie różnorodności wpływu tańca na życie człowieka, to cel I Międzynarodowej Konferencji Naukowej Dance Connections, która odbędzie się w poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego w czwartek i piątek, 14 i 15 lutego br.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Pixabay

  Podczas dwóch dni wykładowych oraz trzech dni warsztatów, 17 prelegentów z całego świata przedstawi zagadnienia tańca i ruchu człowieka w wielu kontekstach.

  Wśród zaproszonych gości są międzynarodowi eksperci, m.in. Frey Faust – światowej sławy tancerz, choreograf, nauczyciel, autor badań opisanych w książce „The Axis Syllabus – leksykon ruchu ludzkiego”, oraz Aline Nogueira Haas – autorka książki „Ritmo e dança: aspectos gerais” („Rytm i taniec: aspekty ogólne”), członek Komitetu Badawczego Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Tańca i Nauki (IADMS) i koordynator badania – „Grupa w sztuce, ciele i edukacji”. Oni poprowadzą też warsztaty.

  Czytaj też: Kluby taneczne i dyskoteki Poznań: Gdzie iść potańczyć w Poznaniu i gdzie są najlepsze imprezy?

  Wykład oraz warsztat pt.
  „Tańczyć zawsze możesz", który będzie tanecznym coachingem dla seniorów, poprowadzi prof. Ewa Wycichowska - tancerka, choreografka, pedagog, profesor sztuk muzycznych, w latach 1988-2016 dyrektor Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego, prowadząca także zajęcia na AWF na kierunku Taniec w kulturze fizycznej.

  Warsztaty odbędą się w hali dydaktyczno-sportowej oraz w sali tanecznej przy Drodze Dębińskiej 7.

  Część warsztatowa jest płatna i obowiązują zapisy. Część wykładowa konferencji jest natomiast bezpłatna i otwarta dla wszystkich (wymagana jest jednak rejestracja przez formularz zgłoszeniowy).

  Wykłady odbędą się w auli budynku głównego AWF w czwartek, 14 lutego, w godz. 10.00-13.00 oraz w piątek, 15 lutego w godz. 10-14.

  Organizatorem Konferencji jest Katedra Tańca i Gimnastyki Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu oraz Studenckie Koło Naukowe Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań. Więcej informacji na stronie www.awf.poznan.pl.

  POLECAMY:

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo