Poznań: Koncert Caravan w klubie Blue Note w ramach Głos...

  Poznań: Koncert Caravan w klubie Blue Note w ramach Głos Rock Festiwalu [ZDJĘCIA]

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Niemal do ostatniego miejsca wypełniony był w piątek wieczorem poznański klub Blue Note podczas koncertu brytyjskiej grupy Caravan. Była to kolejna propozycja
  1/22
  przejdź do galerii

  Niemal do ostatniego miejsca wypełniony był w piątek wieczorem poznański klub Blue Note podczas koncertu brytyjskiej grupy Caravan. Była to kolejna propozycja w ramach Głos Rock Festiwalu.
  Przejdź do kolejnego zdjęcia --->
  ©Robert Woźniak

  Niemal do ostatniego miejsca wypełniony był w piątek wieczorem poznański klub Blue Note podczas koncertu brytyjskiej grupy Caravan. Była to kolejna propozycja w ramach Głos Rock Festiwalu.
  Grupa świętująca półwiecze swego istnienia zaprezentowała swoje największe przeboje. Była to spora dawka energetycznego, ale nie za głośnego rocka zaprawionego elementami folku.

  Szybko jednak można było się zorientować, że nie ma w tym repertuarze utworu, który byłby szczególnie łatwy do zapamiętania i stanowiłby wizytówkę grupy. Nie. To utwory choć melodyjne to jednak zmuszające do refleksji. Większość z nich stanowić by mogła zarazem znakomity materiał na muzykę ilustracyjną do ścieżki dźwiękowej któregoś z filmów.

  Szczególne wrażenie robiły improwizacje multiinstrumentalisty Geoffrey’a Richardsona raz grane na flecie to znów na skrzypcach i jego muzyczne dialogi z gitarzystą i wokalistą, a zarazem założycielem grupy Pye Hastingstem, to znów z perkusistą Markiem Walkerem, który grał nie tylko na klasycznym zestawie perkusyjnym lecz także na tarce i klawiszowcem Janem Schelhaasem.

  Zobacz galerię

  Wieczór w klubie Blue Note pokazał, że choć ten muzyczny Caravan jedzie już pół wieku, to ciągle jest niezwykle sprawny.

  Dla starszej publiczności koncert przygotowany przez Agencję Artystyczno-Produkcyjną Ranus był wspomnieniem młodości. Dla młodego pokolenia lekcją historii rocka na żywo. Nic więc dziwnego, że publiczność długo nie chciała rozstać się z rockmanami z legendarnej kapeli, a oni odwzajemnili się bisami.

  POLECAMY:
  Co nowego w kinach, klubach i teatrach? Zobacz najnowszy przegląd kulturalny:


  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo