Poznań: Prezydent Jaśkowiak pisze do szefa MON

  Poznań: Prezydent Jaśkowiak pisze do szefa MON

  PEJ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Prezydent Jaśkowiak pisze do szefa MON

  Prezydent Jaśkowiak pisze do szefa MON ©Alik Keplicz

  Prezydent Jacek Jaśkowiak wysłał do Ministra Obrony Narodowej wniosek w sprawie treści apelu pamięci podczas uroczystości z okazji 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca.
  Prezydent Jaśkowiak pisze do szefa MON

  Prezydent Jaśkowiak pisze do szefa MON ©Alik Keplicz

  Nie milknie dyskusja na temat treści apelu pamięci, który ma zostać wygłoszony podczas obchodów 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 r. Zgodnie z poleceniem Ministra Obrony Narodowej we wszystkich apelach odczytywanych podczas uroczystości z udziałem wojskowej asysty ma pojawić się zawołania dotyczące katastrofy smoleńskiej.

  Zobacz też: Prezydent Jacek Jaśkowiak rozmawia z kombatantami o obchodach Poznańskiego Czerwca '56


  - To polecenie dotyczy wszystkich uroczystości w kraju, nie tylko Czerwca - tłumaczył nam mjr Wojciech Nawrocki, komendant Garnizonu Poznań. - MON to nasz przełożony, wykonujemy to, co nam każe.

  Na te słowa zareagował prezydent Jacek Jaśkowiak, który jest przeciwny wspominaniu o Smoleńsku w czasie obchodów Czerwca. Na facebooku napisał: „W 1956 roku Ludowe Wojsko Polskie też posłuchało Ministra Obrony”. Później poinformował z kolei, że wysłał do szefa MON wniosek o odstąpienie od zawołania poświęconego upamiętnieniu ofiar katastrofy smoleńskiej podczas obchodów 60. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r.

  W piątek prezydent ma spotkać się z przedstawicielami kombatantów Czerwca’56, by omówić sytuację. Podkreśla, że przebieg uroczystości zależy przede wszystkim od ich zdania.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (34)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo dla Pana Prezydenta

  Kasandra2010 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  co ma katastrofa do walki o Niepodległość Wolność- apel nic nie pomoże to olać wojsko niech Harcerze pełnią warte honorowa a wschód niech ciągnie za Wisłę, a najlepiej niech PIS załatwi z kościołem...rozwiń całość

  co ma katastrofa do walki o Niepodległość Wolność- apel nic nie pomoże to olać wojsko niech Harcerze pełnią warte honorowa a wschód niech ciągnie za Wisłę, a najlepiej niech PIS załatwi z kościołem i stworzą nowa Litanie - typu Prezydencie K... Módl się za nami .... itd. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WON ANTEK Z POZNANIA

  POZNANIACY MÓWIĄ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  NIE POTRZEBA NAM TU W POZNANIU WOJSKA ANTKA Ś. I KATASTROFY TU-154 M ONI SĄ NIE POTRZEBNI DO OBCHODÓW POZNAŃSKIEGO CZERWCA

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kolesie

  gol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Nic nie kumacie Poznaniacy. co zrobiło dla poznania PO. Taka knajacka partia mafiozow na niemieckiej smyczy. Za Pisu macie kilku ministrow. Za PO wszystko dzielila czapa gdansko-warszawskich...rozwiń całość

  Nic nie kumacie Poznaniacy. co zrobiło dla poznania PO. Taka knajacka partia mafiozow na niemieckiej smyczy. Za Pisu macie kilku ministrow. Za PO wszystko dzielila czapa gdansko-warszawskich mafiozow. Jeden nieudolny grupinski , ktory oblowil się stanowiskami. I co dalej?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kolesie

  gol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Do obchodow rocznicy poznanskiego czerwca 56 zaproszono prezydentow kilku krajów. W tej sytuacji rganizatorem uroczystosci powinien byc raczej Wojewoda.
  Trzeba uswiadomosc sobie ,ze Jaskowiak...rozwiń całość

  Do obchodow rocznicy poznanskiego czerwca 56 zaproszono prezydentow kilku krajów. W tej sytuacji rganizatorem uroczystosci powinien byc raczej Wojewoda.
  Trzeba uswiadomosc sobie ,ze Jaskowiak wygral wybory na prezydenta miasta mała iloscia glosow przewagi nad kontrkandydatem. Jego mandat zatem nie pretenduje do autokracji, tym bardziej wiklania miasta w polityke krajowa.
  O honorowej asyscie WP decyduje minister MON. Prezydent jednego z wielu miast nie moze wydawac dyspozycji ministtrowi w takiej sprawie.
  Skoro minister MON zdecydował o smolenskim zawolaniu, jego wola.
  Ponadto przypomniec trzeba ,ze Jaskowiak sprawuje urząd glosami poparcia partii postalinowskiej , ktorej dzialacze nie potepili nigdy skutków komunistycznych represji mieszkancow Poznania w czerwcu 56 roku.
  Jako taki jaskowiak ma slaby mandat do reprezentowania tej rocznicy w imieniu wladzy samorzadowej.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaskowiak sie POpisuje

  kasienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  jak paryska kurtyzana

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaśkowiak akurat interesuje się historią Wielkopolski

  kapsel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  Zainteresowanie Jaśkowiaka upamiętnianiem rocznic już doskonale znamy. Obecne jego święte oburzenie można tym samym potraktować jako grę polityczną przeciwko PiSowi, a nie akcję podpartą lokalnym...rozwiń całość

  Zainteresowanie Jaśkowiaka upamiętnianiem rocznic już doskonale znamy. Obecne jego święte oburzenie można tym samym potraktować jako grę polityczną przeciwko PiSowi, a nie akcję podpartą lokalnym patriotyzmem. Inna sprawa, że omawianie "Smoleńska" w czasie "Czerwca" faktycznie można uznać za nadużycie.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  Macierewicz chyba kocha Poznań. Stale tu przebywa, odsłania, święci, pochyla się z troską, przemawia, sugeruje... Może mu dać Honorowego Obywatela?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wara od Poznania!

  Marduk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

  Paranoja sięga zenitu. Przy KAŻDEJ uroczystości z asystą wojska ma być wyczytywana lista osób, które zginęły w katastrofie Smoleńsku? Chore.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cud nad Wartą

  Piotrek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

  PIS idzie i napiera od wschodu. To ściana wschodnia go wyhodowała. Czas najwyższy go zatrzymać i skończyć z pokrętną historią jaką chcą narzucić ziemi wielkopolskiej. Tu jest Polska.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Towarzysz Jaśkowiak z PO najchętniej wymazałby zbrodnie pod Smoleńskiem

  nie tylko z kart historii, ale i z własnej pamięci. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 14

  Kacap to kacap.
  Dla takiego życie ludzkie - szczególnie Polaków - nie ma żadnego znaczenia.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo