Poznań: Sala w Akademii Muzycznej otrzyma imię prof....

  Poznań: Sala w Akademii Muzycznej otrzyma imię prof. Mieczysława Koczorowskiego

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Profesor Mieczysław Koczorowski był wybitnym solistą i kameralistą oraz cenionym pedagogiem

  Profesor Mieczysław Koczorowski był wybitnym solistą i kameralistą oraz cenionym pedagogiem ©Antoni Hoffmann

  W czwartek minął rok od śmierci profesora Mieczysława Koczorowskiego. W sobotę jego imię otrzyma sala, w której pracował na Akademii Muzycznej
  Profesor Mieczysław Koczorowski był wybitnym solistą i kameralistą oraz cenionym pedagogiem

  Profesor Mieczysław Koczorowski był wybitnym solistą i kameralistą oraz cenionym pedagogiem ©Antoni Hoffmann

  W czwartek minął rok od śmierci prof. Mieczysława Koczorowskiego, wybitnego polskiego oboisty, byłego rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu. Odszedł w wieku 79 lat. Aby go upamiętnić, w sobotę sala nr 061 w Akademii Muzycznej otrzyma jego imię.

  W Auli Nova odbędzie się koncert „Profesor Mieczysław Koczorowski in memoriam. W pierwsza rocznicę śmierci”. Jego wykonawcami będą pedagodzy, absolwenci i studenci AM, Orkiestra Obojowo-Fagotowa, zespoły kameralne oraz oboista Łukasz Krzemiński, saksofonista Rafał Rachwał i pianistka Maria Rutkowska. Uroczystość odbędzie się o godzinie 16.30, a koncert o godzinie 17.

  Mieczysław Koczorowski urodził się 1 lipca 1938 roku. Po maturze rozpoczął pracę w ówczesnej Operetce Poznańskiej. Wkrótce grał w orkiestrze Teatru Wielkiego. Jednocześnie studiował w ówczesnej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Swoje umiejętności doskonalił także na studiach w Paryżu i w Pradze. Przez trzy lata grał w Orkiestrze Teatru Wielkiego w Warszawie.

  W latach 1993-1999 był rektorem AM, a w latach 1981-87 i 1990-1993 jej prorektorem. W latach 1987-1990 był dziekanem Wydziału Instrumentów Dętych tej uczelni. To w czasie, kiedy był rektorem w roku 1994 rozpoczęto budowę nowych gmachów uczelni. Mieczysław Koczorowski uczył także w poznańskich szkołach muzycznych I i II stopnia oraz na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wychował wiele pokoleń muzyków.

  Przez ponad 20 lat (1963-1990) prof. Mieczysław Koczorowski związany był z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej. W 50-lecie pracy artystycznej na Akademii Muzycznej zorganizowano wystawę poświęconą jego postaci.

  Co nowego w kinach, klubach i teatrach? Zobacz najnowszy przegląd kulturalny:


  POLECAMY:


  Komentarze (2)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Proszę o pomoc..

  Andrzej66 (gość)

  bardzo proszę o pomoc

  pomagam.pl/andrzejkulis

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Doktor radzi

  Boisz się operacji? Dla odmiany zlikwiduj pajączki na nogach w domu z preparatem w żelu http://gry-na-fony.com/nazylaki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo