Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu i Wildzie ma już tydzień. Stu pięćdziesięciu kierowców dostało mandaty

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Strefa Parkowania na Łazarzu i Wildzie działa już tydzień - na ulicach nią objętych w ciągu dnia jest sporo wolnych miejsc parkowania
Strefa Parkowania na Łazarzu i Wildzie działa już tydzień - na ulicach nią objętych w ciągu dnia jest sporo wolnych miejsc parkowania Grzegorz Okoński
Pierwszy tydzień Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu i na Wildzie już za nami. Zdecydowana większość kierowców skorzystała z parkomatów na tych ulicach, na których ją uruchomiono. Ale nie wszyscy – stu pięćdziesięciu parkujących nie będzie najlepiej wspominało inauguracji strefy.

Strefa obowiązuje na razie na prawie czterdziestu ulicach Łazarza i Wildy – dokładnie na tych, na których miejsca parkingowe są wyznaczone białymi liniami na jezdni lub chodniku, a do tego przy tych miejscach stoją znaki drogowe z literą P i napisem „płatny”. Przy tych ulicach stoją też parkomaty.

Na innych ulicach, na których z powodu późnego rozpoczęcia malowania oznaczeń prace nie były dokończone, Strefa będzie obowiązywać, gdy pogoda pozwoli na pełne oznakowanie miejsc postojowych. Przy tych ulicach też stoją parkomaty, ale oklejone są żółtą taśmą z informacją, że na tych ulicach parkowanie jeszcze nie jest płatne.

Zobacz też: Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu i na Wildzie już działa. Wolne miejsca są tylko tam, gdzie trzeba płacić

- W pierwszym tygodniu działania Strefy na Wildzie i Łazarzu, ponad 8 tysięcy kierowców skorzystało z dostępnych miejsc postojowych w strefie i opłaciło postój w parkomacie – mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. - Do tego trzeba też doliczyć mieszkańców, którzy parkują swoje pojazdy na podstawie identyfikatorów parkingowych oraz kierowców, którzy zaparkowali, ale opłacili postój za pomocą aplikacji mobilnych.

Samochody z instalacją LPG będą miały zakaz wjazdu do zielonych stref? Kontrowersyjny pomysł rządu. Zobacz wideo:

Są pierwsze opłaty karne za nieopłacone parkowanie

Jednak nie do wszystkich kierowców dotarła wiadomość o rozpoczęciu funkcjonowania Strefy, albo uznali oni, że w pierwszych dniach będą liczyć na nieobecność kontrolerów. Stu pięćdziesięciu kierowców, którzy parkowali na ulicach objętych płatnym parkowaniem, otrzymało wezwania – raporty za brak opłaconego parkowania.

- Z obserwacji naszych kontrolerów wynika, że na ulicach, gdzie uruchomione są opłaty, nie ma problemu, by znaleźć miejsce postojowe – dodaje Agata Kaniewska. - Parkujących samochodów jest zdecydowanie mniej. W pozostałych lokalizacjach na Wildzie i Łazarzu sytuacja parkingowa nie zmieniła się.

Identyfikatory Mieszkańca nadal w sprzedaży

ZDM przypomina, że nadal trwa sprzedaż identyfikatorów parkingowych w kasach na ul. Pułaskiego 9 i Wilczak 17. Każdego dnia po identyfikatory zgłasza się średnio około 70 osób.

- Niewielkie kolejki zdarzają się na Pułaskiego, na Wilczaku obsługa kupujących odbywa się bez kolejek, na bieżąco – zapewnia Agata Kaniewska.

Kierowcy których aut mają najwięcej wypadków i kolizji? Specjalny ranking przygotowali eksperci porównywarki rankomat.pl, którzy przeanalizowali deklaracje ubezpieczających się za jej pośrednictwem. Sprawdzili, ilu posiadaczy danego modelu samochodu zgłosiło wypadek lub kolizję i wytypowali właścicieli najbardziej szkodowych aut. Co ciekawe w czołówce zabrakło BMW. Sprawdź ranking ------>

Kierowcy BMW powodują najwięcej wypadków? To mit! Oto samoch...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski