Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Ukazał się podwójny album z okazji 20-lecia klubu Blue Note

Marek Zaradniak
Wśród wykonawców urodzinowego koncertu był pianista Leszek Możdżer
Wśród wykonawców urodzinowego koncertu był pianista Leszek Możdżer Waldemar Wylegalski
Poznański klub Blue Note świętuje 22. urodziny, ale właśnie teraz ukazał się podwójny album „Przyjaciele na 20-lecie klubu Blue Note”.

Wszystkie umieszczone w tym zestawie utwory to nagrania na żywo, a te są szczególnie cenione przez fanów. Nikt ich już nie może poprawić, a przynajmniej nie powinien. Są zapisem chwili.

Zestaw otwierają fragmenty koncertu zatytułowanego właśnie tak jak cały album, do którego zaproszono muzyków szczególnie cenionych przez założycieli klubu Leszka i Mirkę Łuczaków jak saksofoniści Vincent Herring, Andrzej Olejniczak i Maciej Kądziela, trębacz Piotr Wojtasik, basista Michał Barański,pianista Leszek Możdżer i perkusista Eric Allen. W ich wykonaniu słuchamy pogodnej, nieco nostalgicznej kompozycji Leszka Możdżera „Sir Lester” oraz dynamicznego utworu Macieja Kądzieli „Eternal Circle”. Finałem albumu jest ekspresyjna kompozycja Adama Zagórskiego „Frustration – for Blue Note 20th Anniversary” w wykonaniu młodych poznańskich muzyków jak wspomniany już perkusista Adam Zagórski, ale także saksofonista Kuba Skowroński, grający na harmonijce Kacper Smoliński, gitarzysta Dawid Kostka i jego brat Damian basista.

Oprócz tego możemy słuchać tutaj wielu utworów w wykonaniu znanych i lubianych gwiazd zarówno polskiego jak i światowego jazzu. Znajdziemy tutaj zarówno Sekstet Jana Ptaszyna Wróblewskiego w dowcipnej kompozycji „Komeda w cyrku Ważyka” ale i słynną pianistkę amerykańskiego chińskiego pochodzenia Helen Sung. Jest „String Connection” w zawierającej elementy folkloru chorwackiego Krzesimira Dębskiego „Croatia On My Mind” i dobrze znana bywalcom poznańskiego klubu wokalistka Karen Edwards śpiewająca z triem Adama Wendta jeden z największych przebojów Edith Piaf „Hymn a l' Amour. To zestaw nagrań, obok którego nie można przejść obojętnie i do którego chce się wracać.

Szkoda, że przy poszczególnych utworach nie podano dat koncertów. Brakuje też czasu trwania utworów.

Zobacz też:

SCHRONul. Kościuszki 68Dla kogo? Dla tych, którym nie wystarcza oferta Projektu LAB. Choć kluby mają podobną linię programową, w Schronie posłuchamy jeszcze bardziej eksperymentalnych dźwięków muzyki elektronicznej. W Schronie chowają się głównie słuchacze, którzy znudzili się popularnymi twórcami z kręgów techno i innych klubowych gatunków. Bardzo często nazwy występujących w nim projektów są wielką zagadką nawet dla stałych klubowiczów… Zaskoczenie – to słowo-klucz, które towarzyszy filozofii Schronu, należącego obecnie do ścisłej czołówki prawdziwie undergroundowych klubów z tej części Polski.

TOP 10 klubów w Poznaniu. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na ...

Sprawdź też:

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski